Wrocław – Panorama Racławicka – Karkonoski PN – Huta Julia – Zamek Książ – Kościół Pokoju w Świdnicy

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Spacer z przewodnikiem po Wrocławiu: Ostrów Tumski z wejściem do gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela, Przejście przez barokowe ogrody Ossolineum, Gotyckie więzienie miejskie, Plac solny, zwiedzanie rynku z gotycko-renesansowym ratuszem, zwiedzanie Panoramy Racławickiej.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja

2 dzień:

Śniadanie.

Spacer pięknymi szlakami w Karkonoskim Parku Narodowym: Wodospad Szklarka, następnie Wodospad Kamieńczyk. Spacer i czas wolny w Szklarskiej Porębie. Dla chętnych wjazd i zjazd kolejką linową na Szrenicę.
Następnie zwiedzanie Huty Szkła Julia w Piechowicach – ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej zobaczymy wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

3 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie Zamku Książ – trasa „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” z przewodnikiem– 90 min. Jeden z największych w Europie, trzeci w Polsce i największy na Dolnym Śląsku zamek w Książu jest obiektem ze wszech miar imponującym i równie ciekawym.
W drodze powrotnej zwiedzimy Kościół Pokoju w Świdnicy – największa drewniana protestancka świątynia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Powrót do Warszawy ok. 21.00, zakończenie wycieczki.

Inne propozycje

Zwiedzanie Kopalni Liczyrzepa w Kowarskich Sztolniach.
W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Odkrywców, chcących zgłębić wszystkie tajemnice, które czekają na Was w Sztolni Poszukiwawczej Rudy Uranowej w Kowarach k. Karpacza, zapraszamy w podziemia.

Zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Odwiedzając park zapoznają się Państwo z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z terenu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione są w skali 1:25, za wyjątkiem modelu Karkonoszy wraz ze Śnieżką (1602), której gabaryty wymagały większej skali, 1:50

Zwiedzanie Zamku Czocha

W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową.
Malownicze zabudowania zamku były tłem powstania filmów: Gdzie jest generał?, Wiedźmin, Legenda oraz seriali Tajemnica twierdzy szyfrów i Dwa światy

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu do Browaru w Harachovie (Czechy)

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.760

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

Cena zawiera:
  • 2 noclegi, pokoje 2-osobowe,
  • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
  • transport autokarem
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników, opłata klimatyczna miejscowa,
  • ubezpieczenie NNW , podatek vat.
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu: ok 100 zł/os.

Wyślij zapytanie: