Szlak wielu religii w Białymstoku  + Skansen Kurpiowski / Podlaski

Wycieczka do Białegostoku – jednodniowy wyjazd na zwiedzanie stolicy Podlasia, połączony ze zwiedzaniem wybranego skansenu: Podlaskiego lub Kurpiowskiego. Zwiedzaj z nami Polskę!

 

Plan wycieczki:

 

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.

Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczniemy od założeń pałacowo-ogrodowych Branickich –  najcenniejszy zabytek Białegostoku, zwany także Wersalem Północy. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej (zwiedzanie z zewnątrz).

Ludwik Zamenhof, wywodzący z Białegostoku twórca esperanto, nazywał swoje miasto istną „wieżą Babel”. Mieszały się tu różne języki żyjących razem narodów, nakładały na siebie odmienne zwyczaje i religie. W trakcie zwiedzania poza Pałacem Branickich i ogrodami zobaczymy także m. in.: ratusz, rynek, cerkiew Św. Mikołaja, synagogę.

Czas wolny na posiłek.

Skansen  Kurpiowski w Nowogrodzie – spacer z przewodnikiem. Jest tu najstarsze i największe muzeum na wolnym powietrzu  w Polsce. Najciekawszym zabytkiem pamiętającym XIV wiek jest 700- letni obrzynek dębu bartniego, a najstarszym zabytkiem architektury ludowej są chałupa i kuźnia z XVII wieku.   Obecnie zajmuje teren ponad 4 ha ziemi, na których piętrzą się wspaniałe budowle kurpiowskie. wśród nich:  dwór, chałupy, spichlerze, młyn, barcie, przedmioty dawniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

lub

Skansen Podlaski – odwiedzając muzeum  będziecie mogli zobaczyć zabytkową drewnianą architekturę podlaskiej wsi, taką, jaką współcześnie można już tylko podziwiać w muzeach na wolnym powietrzu. W skansenie znajdują się zarówno obiekty zaliczane do tak zwanej małej architektury, a więc krzyże, kapliczki, studnie, jak i budynki mieszkalne i gospodarcze. Dodatkowo obejrzycie także dwór przeniesiony z miejscowości Bobra Wielka. 

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota  / przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu / bilety wstępu

Wyślij zapytanie: