Wrocław – Drezno – Zamek Czocha

1 dzień:

Spacer po starówce Wrocławia z przewodnikiem: Ostrów Tumski z katedrą Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki, Rynek z Ratuszem i kościołem św. Elżbiety, Plac Solny.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:

Drezno – objazd miasta autokarem: Szklana Manufaktura Volkswagena, piękne zielone przedmieścia, wytworne dzielnice willowe, niezwykłe krajobrazy nad Łabą, most „Niebieski cud” – sensacja techniki z przełomu wieków, Nowe Miasto, dzielnica sceniczna z przepięknymi kamienicami.

Przejazd do Pillnitz obecnie jedna z dzielnic niemieckiego Drezna . Atrakcją turystyczną Pillnitz jest pałac w stylu japońskim. Posiadłość otrzymała w darze hrabina Cosel, jedna z wielu kobiet Augusta Mocnego. Obecnie w parku znajduje się między innymi oranżeria oraz kilkusetletnie drzewo kameliowe. Spacer po parku (bez wstępu do muzeum)
Spacer z przewodnikiem po słynnej barokowej starówce Drezna  m.in: Zwinger- arcydzieło sztuki budownictwa, architektoniczny klejnot baroku; Opera Sempera – wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; kościół nadworny – największy kościół katolicki w mieście.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:

Zwiedzanie Zamku Czocha – w XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Ok. 19.30 powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.840

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 noclegi w hotelu,  pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota, przewodnik we Wrocławiu
  • ubezpieczenie KL/NNW
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Koszty biletów wstępu i przewodnika w Dreźnie.

Wyślij zapytanie: