Afrykarium – Panorama Racławicka – Ostrów Tumski – UW

1 dzień:

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

W trakcie podróży obiad

 

2 dzień:

Śniadanie.

Wrocław – zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego. Zwiedzamy Katedrę pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku.

Po drodze spotykamy krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta i opowiadamy sobie o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii.

Przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z naszym miastem. Wchodzimy do barokowego Kościoła Najświętszego Imienia Jezus oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj zwiedzamy Aulę Leopoldyńską (barokowe cudo), Oratorium Marianum oraz wchodzimy na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta

Następnie idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków. Oglądamy fasady poszczególnych kamieniczek.

Na zakończenie zwiedzania seans w Panoramie Racławickiej.

Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Ten dzień poświęcimy na relaks, odpoczynek i spacer po Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, który jest najstarszy w Polsce. A w nim przede wszystkim Afrykarium-Oceanarium. To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.725
Cena zawiera

  • 2 x nocleg
  • 2 x śniadanie
  • 2 x obiadokolacja
  • opieka  pilota i miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • podatek vat
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: