Owadożerna rosiczka, halucynogenne bagno oraz żydowski Tykocin. Ale mieszanka!

Wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego połączona z wizytą w Tykocinie – skarb Podlasia, zwany podlaskim Kazimierzem. Zwiedzaj z nami Polskę!

 

Plan wycieczki:

 

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.

Biebrzański  Park Narodowy – tajemniczy i ciekawy.  Jest największym parkiem narodowym w Polsce i jednym z największych w Europie.  Obejmuje dolinę Biebrzy od jej źródeł do ujścia do Narwi. Pospacerujemy przez park wytyczonymi trasami turystycznymi i ścieżkami edukacyjnymi, których część przebiega po kładkach i pomostach na terenach podmokłych. Dodatkową atrakcję stanowią wieże i tarasy widokowe. Odwiedzicie „antygrawitacyjny” schron i miejsce gdzie króluje owadożerna rosiczka, halucynogenne bagno, i zrozumiecie co to znaczy nie mieć gruntu pod nogami, poznacie rośliny, którymi leczyli się carscy żołnierze.

W drugiej części dnia Tykocin – spacer oraz czas wolny na posiłek  kuchni żydowskiej.  Przez jakiś czas uznawano Tykocin za drugi po krakowskim Kazimierzu najważniejszy ośrodek żydowski w kraju. Tykocin to skarb Podlasia, zwany podlaskim Kazimierzem, miasteczkiem-bajeczką, perłą baroku.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota  / przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu / bilety wstępu

Wyślij zapytanie: