Niedzica – Spiski Hrad – Levoca – Jaskinia Bielanska – Wodospady Zimnej Wody – Spływ Dunajcem

Wycieczka w Pieniny i na Słowację zachwyci Państwa bogatym programem oraz malowniczymi krajobrazami. 

1 dzień:

Pierwszego dnia wycieczki przejedziemy do Niedzicy. Rozpoczniemy od spaceru  po koronie zapory  wodnej,  a w dalszej kolejności  zwiedzimy wnętrza elektrowni wodnej  oraz zamku. Następnie przeprawa gondolami na drugi brzeg Jeziora Czorsztyńskiego, w którym znajdują ruiny gotyckiej warowni.

Zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Wycieczka całodniowa z przewodnikiem na Słowację.

Perła słowackiego UNESCO – Spiski Hrad. Na wysokości 634 m. n.p.m., na skale wapiennej przewyższającej okoliczny teren o 200 m., króluje nad Kotliną Spiską jeden z najcenniejszych zabytków Spiszu, narodowa pamiątka kulturalna Zamek Spiski. Jest on przykładem rozwoju architektury, uważany za jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Następnie Kieżmark  – spacer po miasteczku, stary i nowy kościół, ratusz. Przejazd do Levocy – spacer po uroczym miasteczku, Plac mistrza Pawła wraz z okalającymi go zabytkami.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Wycieczka całodniowa z przewodnikiem na Słowację.

Jaskinia Bielańska (Słowacja) – jedna z najpiękniejszych jaskiń w Tatrach.  Następnie przejazd do Starego Smokovca – wjazd kolejką  terenowo-linową na Hrebienok 1285 m n.p.m.,  a dalej spacer na   Wodospady Zimnej Wody  utworzone na polodowcowym progu doliny. Trasa lekka i przyjemna  a w miarę wolnego czasu  także  spacer nad Szczyrbskim Plesem.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

4 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Sromowiec Wyżnych. Cudowny i jedyny w swoim rodzaju Spływ Dunajcem do Szczawnicy. Te widoki na długo pozostaną w pamięci!

Spacer po uzdrowisku.

Powrót do miejsca wyjazdu, zakończenie wycieczki.

 

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.950
Cena zawiera

  • 3 x nocleg
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota, przewodników
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Koszty realizacji programu – bilety wstępu

Wyślij zapytanie: