Zadzwoń i zapytaj 606 441 085
Buxida - Wycieczki dla szkół i firm
Buxida - Wycieczki dla szkół i firm

Dokumenty

Dokumenty do umów – wycieczki krajowe i zagraniczne, wycieczki szkolne Warszawa.

Jakie znaczenie dla klienta ma wpis do CEOTiPUNPUT, co to właściwie jest?

Skrót oznacza Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych.

Działalność w zakresie organizowania imprez turystycznych oraz ułatwiania nabywania powiązanych usług turystycznych jest działalnością regulowaną, tzn. znajduje się pod specjalnym nadzorem państwa i wymaga od przedsiębiorców spełniania w trakcie jej prowadzenia wymogów finansowych.

Każdy może samodzielnie sprawdzić w rejestrze czy organizator Państwa wycieczki jest legalnie działającym podmiotem. Zgodnie z  z polskim prawem, aby móc organizować zarobkowo imprezy turystyczne niezbędne jest wykupienie Gwarancji Ubezpieczeniowej na wypadek niewypłacalności biura oraz dokonanie wpisu w Urzędzie Marszałkowskim. Tylko wtedy możecie być Państwo spokojni, że zaopiekuje się Waszą grupą profesjonalny Organizator a wpłacone pieniądze i zaliczki są bezpieczne. Czy to wycieczka szkolna, czy wycieczka firmowa, krajowa czy zagraniczna,  ważne jest, by Klienci mogli spokojnie zwiedzać, odpoczywać, korzystać z uroków odwiedzanych miejsc.

Jaki jest zakres informacji gromadzonych w rejestrze?

  • Zakres terytorialny wykonywanej działalności,
  • Forma zabezpieczenia finansowego oraz informacje o podmiocie udzielającym zabezpieczenia finansowego,
  • Terminy i wysokości przedpłat przyjmowanych przez przedsiębiorcę turystycznego od podróżnych,
  • Decyzje administracyjne związane z wykreśleniem, zawieszeniem, przedłużeniem zawieszenia wykonywania działalności przez przedsiębiorcę turystycznego,
  • Wykreślenie przedsiębiorcy turystycznego z rejestru i o zakazie wykonywania działalności objętej wpisem do rejestru na okres 3 lat,
  • Informacje o niewypłacalności przedsiębiorcy turystycznego,
  • Informacje o wszczęciu postępowania w sprawie wykreślenia z rejestru.

Dlaczego należy korzystać z pomocy legalnie działającego biura przy organizacji wycieczki?

Przede wszystkim zyskują Państwo spokój i pewność realizacji wycieczki na wysokim poziomie. Możecie być pewni, że program będzie ułożony z najwyższą starannością, że zaopiekuje się grupą profesjonalny pilot. Każdy Organizator dba o zapewnienie bardzo dobrych warunków zakwaterowania i transportu. Ma wszechstronna wiedzę z zakresu geografii atrakcji turystycznych, ma wiedzę jakie punkty programu będą odpowiednie dla osób w różnym wieku.

Na  końcu, aczkolwiek  bardzo ważna uwaga, Państwa pieniądze są zabezpieczone przez Fundusz Gwarancyjny na wypadek niewypłacalności biura. Nielegalnie działające firmy przedstawiają polisę OC. To nie jest zabezpieczenie Państwa wpłat! To jest jedynie polisa, która zabezpiecza odpowiedzialność cywilną takiej osoby na wypadek nierzetelnego wykonywania swoich usług. Korzystając z usług profesjonalnego Organizatora wycieczek szkolnych czy firmowych, chroni Państwa Ustawa o usługach turystycznych oraz wyśrubowanie warunki dla tej działalności narzucone przez Unię Europejską.

 

 

Chcesz skorzystać z naszej oferty? Skontaktuj się z nami już teraz!