Skansen Wsi Łowickiej + Arkadia  / Nieborów lub Żelazowa Wola

Wycieczka do Arkadii i Nieborowa. Poznanie kultury i architektury  łowickiej. Muzeum F.Chopina w  Żelazowej Woli. Poznaj z nami Polskę!

 

Plan wycieczki:

 

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.

Zwiedzanie Skansenu Wsi Łowickiej w Maurzycach z przewodnikiem .  Od końca l. 70. Skansen gromadzi zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Obecnie w skansenie znajduje się ponad 40 obiektów. Ich rozmieszczenie ukazuje dwa historyczne układy przestrzenne łowickiej wsi: tzw. starą wieś – owalnicę z centralnym placem wioskowym, występującą od poł. XIX w. oraz nową wieś – ulicówkę, powszechną w II poł. XX w.

Przejazd do Arkadii  na spacer po parku romantycznym  w stylu angielskim założony  przez Helenę z Przeździeckich Radziwiłłową.  Następnie Nieborów – czas wolny na posiłek oraz spacer po ogrodzie francuskim wokół Pałacu Radzwiłłów.

lub

Przejazd do Żelazowej Woli na spacer po parku wokół Muzeum Fryderyka Chopina oraz czas wolny na posiłek. Park powstał w XVIII w., jednak później został zdewastowany i odbudowany dopiero w 1937 roku wg projektu znakomitego architekta, Franciszka Krzywdy-Polkowskiego. Niestety wojna nie pozwoliła dokończyć prac nad unikatowym założeniem ogrodu modernistycznego. Po wojnie park odzyskał swój wygląd tylko częściowo, aby wreszcie w 2010 roku stać się prawdziwą perłą.

Powrót do Warszawy w godzinach popołudniowych.

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota  / przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu / bilety wstępu

Wyślij zapytanie: