Wycieczka szkolna Toruń + wybrane atrakcje.

Zapraszamy do Torunia – miasto, w którym urodził się Kopernik. To także miasto z piękną Starówką i licznymi atrakcjami, które wzbogacą każdą wycieczkę szkolną.

06.00 zbiórka
06.15 wyjazd z Warszawy
ok. 10.15 Przyjazd do Torunia
10.30-12.30 zwiedzanie toruńskiej starówki z przewodnikiem: ratusz staromiejski z pomnikiem Kopernika, Toruńskie bramy i mury obronne, Krzywa Wieża, katedra śśw.Janów z dzwonem Tuba Dei.
Przerwa na posiłek.
13.30 – 15.30 wybrane warianty zwiedzania
Powrót do Warszawy ok. 20.00

Planetarium – siedząc w wygodnych fotelach oglądamy seans. Nad Waszymi głowami pojawią się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść poprowadzi narrator, a całości dopełni muzyka.

Orbitarium – jej centralnym elementem jest model sondy Cassini o połowę mniejszy od oryginału pracującego na orbicie planety Saturn. W sali Orbitarium znajdują się też interaktywne stanowiska. Dzięki nim znaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, a przystępne opisy tłumaczą prezentowane zjawiska i procesy zachodzące we Wszechświecie.

Geodium (od V klasy szkoły podstawowej).- wystawa poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym można samodzielnie eksperymentować.

Odkrywcy – zwiedzanie miasta +elementy gry miejskiej – dla uczniów klas 4-6. Jest to propozycja aktywnego zwiedzania Torunia, podczas którego dzieci stają się tropicielami toruńskich sekretów. Na zakończenie zabawy konkurs z niespodziankami, słodki poczęstunek oraz dyplom dla każdego uczestnika.

Poznawanie Torunia połączone z interaktywną zabawą „Śladami legendy Torunia” dla klas I-III – postać z toruńskiej legendy oprowadza dzieci po Toruniu. Dodatkową atrakcją jest słodki poczęstunek, gry i zabawy, kolorowanki, dyplomy dla każdego dziecka.

Muzeum Mikołaja Kopernika – muzeum jest prawdopodobnym miejscem narodzin astronoma. Wystawy stałe: Mikołaj Kopernik – życie i dzieło, pracownia uczonego, makieta miasta Torunia z projekcją światło i dźwięk !!!

Żywe Muzeum Piernika – zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie, pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijają w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtują z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierają jako pamiątkę z pobytu w Toruniu. Gospodarzem pokazu jest Mistrz Piernikarski, któremu pomagają Wiedźma Korzenna i czeladnicy.

Fort IV – trasa zwiedzania wiedzie poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kilogramową kopułą, a także zaczerpnąć łaski losu w „szczęśliwej latrynie”. Absolutnym hitem jest zwiedzanie pod komendą pruskiego żołnierza.

Rejs statkiem po Wiśle

Ciechocinek – spacer po Parku Zdrojowym, wejście na tarasy widokowe na tężniach.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.120147185
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnik w Toruniu 2h

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu wg wybranego wariantu, obiad

Wyślij zapytanie: