Wycieczka szkolna Lublin w roli głównej + atrakcje w okolicy.

Zapraszamy na wycieczkę szkolną do Lublina. Punktem głównym będzie zwiedzanie miasta  z przewodnikiem oraz Podziemna Trasa Turystyczna. Przedstawiamy także inne propozycje, tak by program wycieczki do Lublina jak najbardziej pasował do potrzeb grupy.

Stare Miasto– zwiedzanie z przewodnikiem – trasa ta pozwala poznać historię miasta, jego zabytki oraz zanurzyć się w jego uroczą atmosferę. Podczas zwiedzania zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, spacer deptakiem na Plac Litewski.

Przerwa na obiad

Podziemna Trasa Turystyczna – spacer zabytkowymi piwnicami pod rynkiem Starego Miasta dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie, która pozwala odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju Lublina przybliżą makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., aż po wiek XVI. W podziemiach znajdują się także dwie makiety przedstawiające dawne panoramy miasta: najstarszy widok Lublina z XVI w. i najbardziej znany widok z pierwszej połowy wieku XVII.
Punktem kulminacyjnym podziemnej wycieczki  jest ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719), wzbogacona światłem i dźwiękiem.

Powrót do Warszawy ok. godz. 18.00

Inne propozycje:

Lubelska Gra miejska – uczestnicy gry, podzieleni na grupy przemierzają miasto, kierując się informacjami zawartymi w otrzymanych materiałach (mapka z opisem) i rozwiązując kolejne zadania. (czas trwania gry ok. 60 min, grupy z wychowawcami). Następnie spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach Lublina (ok. 60-70 min)

Muzeum Wsi Lubelskiej

Pałac Zamoyskich w Kozłówce

Muzeum na Majdanku

Nałęczów Zdrój (Park Zdrojowy, Pałac Małachowskich, Chata Żeromskiego).

Puławy (zespół pałacowo-parkowy Czartoryskich)

Farma Iluzji

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.115140175
Cena zawiera

  •  transport autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnik w Lublinie,

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu wg wybranego wariantu zwiedzania od 5 zł

Na życzenie obiad – 20 zł

Wyślij zapytanie: