Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – Zwoleń – Kazimierz Dolny

Wycieczka Szlakiem Kochanowskiego jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkole, doskonała propozycja dla uczniów od klasy VII.

Zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie  jest niemal obowiązkowym punktem wycieczek szkolnych. Nie zachował się wprawdzie dwór, w którym poeta mieszkał ze swoją rodziną, ale kolejni właściciele Czarnolasu  wybudowali w XIX w. klasycystyczny dworek i to właśnie w nim ma siedzibę muzeum. Zgromadzono tu eksponaty związane z życiem i twórczością Jana z Czarnolasu oraz epoką, w której tworzył.

Przejazd do Zwolenia
Zwiedzanie kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, w którym znajduje się wybudowana w 1610 r. kaplica Kochanowskich. Pod posadzką znajduje się krypta z marmurowym sarkofagiem Jana i jego rodziny. W Centrum Regionalnym dowiemy się wielu ciekawostek – m.in. o wędrówce szczątków Kochanowskich oraz o zaginionej czaszce samego Jana. Poznamy drzewo genealogiczne rodu Kochanowskich.

Przejazd do Kazimierza Dolnego

Kazimierz Tour czyli wycieczka meleksami z poznaniem najważniejszych zabytków Kazimierza Dolnego, spacer do najpiękniejszego Wąwozu Korzeniowego.

Dla lubiących mocniejsze wrażenia przejażdżka samochodami terenowymi po Kazimierzu i kazimierskich wąwozach. Super atrakcja. Młodzież będzie zachwycona 🙂

Lunch (pizza lub II danie)

Powrót do Warszawy ok. 19.00

 

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.145155199
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • lunch
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu.

Wyślij zapytanie: