Wrocław – Szklarska Poręba – Zamek Chojnik – Kowary – Zamek Czocha – Zamek Książ

Wyjedź z nami na zieloną szkołę w Karkonosze – cudowne widoki, piękne wodospady. Zobaczymy także fascynujące zamki Dolnego Śląska  – Zamek Chojnik, Czocha oraz Książ. Musisz  z nami tu być!

1 dzień:

Spacer z przewodnikiem po Wrocławiu: Ostrów Tumski z wejściem do gotyckiej katedry św. Jana Chrzciciela * Przejście przez barokowe ogrody Ossolineum * Gotyckie więzienie miejskie * Plac solny * Zwiedzanie rynku z gotycko-renesansowym ratuszem.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Spacer najbardziej malowniczym szlakiem Kotliny Jeleniogórskiej z przewodnikiem: Wodospad Kamieńczyk, Wodospad Szklarka, Krucze Skały, Leśna Huta – pokaz wytopu szkła. Dla chętnych wjazd i zjazd kolejką linową na Szrenicę.
Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Dyskoteka

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.
Zdobywanie Zamku Chojnik – wyprawa podczas której zdobędziemy malowniczo położony, na górze Chojnik, zamek. Jest to wspaniały punkt widokowy na całe Karkonosze a jednocześnie arcyciekawy zabytek. Chojnik widnieje na emblemacie Karkonoskiego Parku Narodowego co już samo w sobie jest dowodem jego znaczenia w tym regionie.

Następnie zwiedzanie Kopalni Liczyrzepa w Kowarskich Sztolniach.
W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia.

LUB Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Odwiedzając park zapoznacie się z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z terenu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione są w skali 1:25, za wyjątkiem modelu Karkonoszy wraz ze Śnieżką (1602), której gabaryty wymagały większej skali, 1:50
Powrót do ośrodka, obiadokolacja,  ognisko z pieczeniem kiełbasek.

4 dzień:

Śniadanie+ suchy prowiant, wyjazd z ośrodka.
Zwiedzanie Zamku Czocha wzniesionego w XIII wieku jako twierdzę obronną. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową.
Czas na zabawę w  Parku Rozrywki:  Alpine Coaster, Symulator Rodeo, Wieża Emocji , Mini cars, Laser ponton.
Powrót do ośrodka, obiadokolacja, konkurs z nagrodami

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.
Przejazd do Wałbrzycha  – zwiedzanie największego zamku na Dolnym Śląsku Zamku Książ.

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.640710799
Cena zawiera

  • 4 noclegi, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie 3 x dziennie
  • transport autokarem,
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników,
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat,

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: