Wrocław – Szklarska Poręba – Zamek Chojnik – Kowary – Zamek Czocha – Śnieżka – Zamek Książ

Wyjedź z nami na zieloną szkołę w Karkonosze – cudowne widoki, piękne wodospady. Zobaczymy także fascynujące zamki Dolnego Śląska  – Zamek Chojnik, Czocha oraz Książ. Musisz  z nami tu być!

 

1 dzień:

Wrocław – zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego. Zwiedzamy Katedrę pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku.

Po drodze spotykamy krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta i opowiadamy sobie o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii.

 Przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym grodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z naszym miastem. Wchodzimy do barokowego Kościoła Najświętszego Imienia Jezus oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj zwiedzamy Aulę Leopoldyńską (barokowe cudo), Oratorium Marianum oraz wchodzimy na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta.

Idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków. Oglądamy fasady poszczególnych kamieniczek.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Zielona szkoła w Karkonoszach nie może obyć się bez spaceru najbardziej malowniczym szlakiem Kotliny Jeleniogórskiej.  Wodospad Kamieńczyk, Wodospad Szklarka – widoki, które na długo zapadną w Waszej pamięci. Oprócz tego wizyta w  Leśnej Hucie – pokaz wytopu szkła.
Dla chętnych wjazd i zjazd kolejką linową na Szrenicę.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Dyskoteka

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Zdobywanie Zamku Chojnik – wyprawa podczas której zdobędziemy malowniczo położony, na górze Chojnik, zamek. Jest to wspaniały punkt widokowy na całe Karkonosze a jednocześnie arcyciekawy zabytek. Chojnik widnieje na emblemacie Karkonoskiego Parku Narodowego co już samo w sobie jest dowodem jego znaczenia w tym regionie.

Następnie zwiedzanie Kopalni Liczyrzepa w Kowarskich Sztolniach.
W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także przez długie lata ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia.

LUB Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.
Odwiedzając park zapoznacie się z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z terenu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione są w skali 1:25, za wyjątkiem modelu Karkonoszy wraz ze Śnieżką (1602), której gabaryty wymagały większej skali, 1:50

Powrót do ośrodka, obiadokolacja,  ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

4 dzień:

Śniadanie+ suchy prowiant, wyjazd z ośrodka.

Zwiedzanie Zamku Czocha wzniesionego w XIII wieku jako twierdzę obronną. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową.

Czas na zabawę w  Parku Rozrywki:  Alpine Coaster, Symulator Rodeo, Wieża Emocji , Mini cars, Laser ponton.

lub

Piesza wycieczka z przewodnikiem na Śnieżkę. Doliną Pląsawy do Polany, stamtąd przechodzimy do Samotni, najpiękniejszego schroniska w Karkonoszach, położonego nad Małym Stawem. Odwiedzamy schronisko Strzecha Akademicka i niebieskim szlakiem idziemy na Równię pod Śnieżką. Chwila oddechu w Domu Śląskim i ostro w górę na szczyt Śnieżki. Czas wolny. Zejście do Karpacza.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.  Quiz wiedzy.

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Przejazd do Wałbrzycha  – zwiedzanie największego zamku na Dolnym Śląsku Zamku Książ.
Zamek Książ skrywa wciąż niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy dotyczące przeznaczenia wojennych podziemi, czy pochówku Księżnej Daisy. Podczas zwiedzanie młodzież pozna historię zamku z  różnych okresów, zobaczy tunel na poziomie tarasów zamkowych, a także odkryje najstarszą, piastowską część Książa przebudowaną podczas II wojny światowej.

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.94010351125
Cena zawiera

  • 4 noclegi, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie 3 x dziennie
  • transport autokarem,
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników,
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat,

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: