Wodospady na Renie – Stein nad Renem -Zurych – Lucerna – Lindau – Mainau

 • „Europejska Niagara“ – wodospady na Renie
 • Stein nad Renem, Szafuza, Zurych, Lucerna
 • Rejs luksusowym jachtem po Jeziorze Czterech Kantonów
 • Jezioro Bodeńskie/Niemcy: Konstancja, Meersburg, Lindau
 • Wyspa Kwiatów Mainau

 

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki, nocny przejazd przez Czechy i Niemcy do Szwajcarii.

 

2 dzień

W godzinach porannych przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.
Następnie przejazd do Szafuzy, krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi. Przejazd autokarem do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall nazywany „Europejską Niagarą”. Panorama 23-metrowej kaskady z malowniczo położonego zamku Laufen.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie.

Wyjazd na zwiedzanie Zurychu, największego miasta Szwajcarii. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce. Taras widokowy Lindenhof – dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie. W dalszej kolejności kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla  a także Großmünster – świątynia, w której kazania głosił Ulrich Zwingli, „ojciec” szwajcarskiej reformacji. Następnie przejazd do bodaj najpiękniejszego szwajcarskiego miasta – Lucerny. Spacer po lucerneńskiej starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty – Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński). Oprócz tego fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik Umierającego Lwa – jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii.

Rejs luksusowym jachtem Shapir po Jeziorze Czterech Kantonów. Podziwianie pięknej panoramy Alp i  górującej nad Lucerną i osławionej legendami góry Pilatus.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 5 dzień

Śniadanie.

Przejazd malowniczym szlakiem nad pięknie położone na tle Alp Szwajcarskich Jezioro Bodeńskie, największe jezioro Niemiec. Zwiedzanie malowniczo położonych na brzegiem jeziora miasta: Konstancja(Konstanz) – miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich. Mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta. Następnie przejazd i wejście na słynną Wyspę Kwiatów Mainau – pobyt w jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Niemczech.  Znany z łagodnego klimatu i rosnących tam roślin z obszaru klimatu śródziemnomorskiego z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 Dzień

 Śniadanie.

Przejazd na przystań promową w Konstancji. Przeprawa promem po Jeziorze Bodeńskim do Meersburga. Zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka – Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem . Taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego, Miasto Dolne z promenadą przypominająca nadmorskie deptaki krajów śródziemnomorskich. Przejazd do Lindau – niezwykle urokliwego Starego Miasta położonego na niewielkiej wyspie połączonej ze stałym lądem mostem drogowym i kolejowym. Spacer po historycznej starówce z pięknymi kolorowymi, średniowiecznymi kamienicami. Także Stary ratusz, port z najsłynniejszym widokiem na Jezioro Bodeńskie i Alpy Szwajcarskie.

Czas wolny. W godzinach wieczornych (ok. 18.00) pożegnanie z Jeziorem Bodeńskim i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

6 Dzień

Powrót w godzinach przedpołudniowych, zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

 • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD,
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu* * *– pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami,
 • Wyżywienie: 3 śniadania w formie szwedzkiego stołu (bufetu), 3 obiadokolacje 3-daniowe serwowane,
 • Realizacja programu wycieczki,
 • Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,
 • Ubezpieczenie KL i NNW.
 • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na atrakcje, napoje do obiadokolacji

Wyślij zapytanie: