Oradea – Cluj – Turda – Sighisoara – Braszow – Bran – Sinaia – Sibiu – Alba Iulia

 

Program ramowy wycieczki do Rumunii

 

1 DZIEŃ:

Wyjazd z Warszawy w godzinach nocnych.

Przyjazd do Rumunii do Oradei w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta Oradea, zobaczymy m.in: barokowe ratusz i katedrę, Pałac Biskupa – obecnie muzeum, Kościół Księżycowy, ulicę republiki, przy której znajduję się dużo budynków w stylu Art Nouveau.

Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

2 DZIEŃ:

Śniadanie.

Zwiedzanie miasta Cluj, jednej ze stolic Transylwanii. Zobaczymy tu dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała, domem rodzinnym i pomnikiem Króla Macieja Korwina oraz pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca oraz młodsze od niego rumuńskie centrum miasta z Katedrą Prawosławną, siedzibą patriarchy i Teatrem Narodowym.

Wizyta w kopalni soli Turda, jednej z najstarszych w Rumunii, obecnie przerobionej na atrakcję turystyczną. W kopalni możliwość przejażdżki łódkami lub jedynym w Europie podziemnym diabelskim młynem (atrakcje wewnątrz kopalni płatne osobno).

Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

3 DZIEŃ:

Śniadanie.

Zwiedzanie Sighisoary (rum. Sighișoara), miasta, w którym urodził się Wlad Palownik – słynny Dracula. Jest to także jedna z największych i najlepiej zachowanych wciąż zamieszkanych cytadel w Europie, cała średniowieczna starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tu m.in.: Wieżę Zegarową, Zakryte Schody, Kościół na Wzgórzu Muzeum Broni i Muzeum Tortur, dom urodzenia Draculi.

Zwiedzanie Braszowa, gdzie zobaczymy Czarny Kościół – pierwotnie najdalej na wschód Europy wysuniętą katolicką katedrę, obecnie kościół ewangelicki oraz wiele innych zabytków takich jak: Ratusz, Czarna i Biała Wieża, Stara Synagoga itp.

Wizyta w Bran, gdzie odwiedzimy zamek słynny jako zamek Draculi.

Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

4 DZIEŃ:

Śniadanie.

Przejazd i Zwiedzanie Sinaii – zobaczymy letnią rezydencje rumuńskiej rodziny królewskiej: nowoczesny pałac zbudowany pod koniec 19 wieku przez królów z prusko-niemieckiej rodziny von Hohenzollern Singmaringen, zabytkowy klasztor z XVII wieku.

Następnie udajemy się na obiadokolację i nocleg.

 

5 DZIEŃ:

Śniadanie.

Zwiedzanie Bukaresztu, stolicy Rumunii, gdzie będziemy mogli zobaczyć m.in.: Dom Prasy, bulwar Kisselefa, Łuk Triumfalny, place: Zwycięstwa, Rewolucji, cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie (siedziba filharmonii), Pałac Cotroceni (siedziba prezydenta), a także stare ulice m.in. Lipscani. Wizyta w Pałacu Parlamentu (drugim co do wielkości budynku administracyjnym na świecie. Przejazd w kierunku Sibiu, po drodze krótki postój w klasztorze Cozia, najstarszym i jednym z najpiękniejszych klasztorów Wołoszczyzny.

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ:

Śniadanie.

Zwiedzanie Sybina (rum. Sibiu) – spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z “oczami”, XVI-wieczny Ratusz z galerią i wieżyczką oferującą wspaniały widok na miasto i okolicę, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki z przełomu XIV i XV wieku z wieżą z dzwonem skazańców, żelazny most Kłamców (według tradycji, jeżeli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić), muzeum Brukenthal.

Wizyta w Alba Iulia – jednym z najważniejszych miast w Transylwanii, w którym podpisano traktat jednoczący tą krainę z resztą Rumunii. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – cytadela Alba Karolina z Katedrami Prawosławną i Katolicką, salą zjednoczenia, pałacem wojewodów i wieloma innymi zabytkami.

Następnie udajemy się na ostatni nocleg na terenie Rumunii.

 

7 DZIEŃ:

Śniadanie.

Po śniadaniu powrót do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do polski w godzinach nocnych.

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 6 x nocleg a terenie Rumuni, pokoje 2-os,
  • 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja,
  • transport autokarem,
  • opieka pilota / przewodnika,
  • Składka TFU+TFG

  • ubezpieczenie KL/NNW,
  • podatek vat.

 

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu, zestawy audio-guide

Wyślij zapytanie: