Pałac w Rundale – Ryga – Turaida – Sigulda – Cesis

Wycieczka do Rygi nie musi być oparta tylko na zwiedzaniu miasta, bądź co bądź bardzo pięknego!  Łotwa ma dla Państwa do zaoferowania dużo więcej fantastycznych zabytków i miejsc, do których koniecznie trzeba zajechać. Zapraszamy na wycieczkę na Łotwę jakiej jeszcze nie znacie!

 

1 dzień:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju.

W drodze do Rygi zwiedzanie pałacu w Rundale. Wspaniały pałac jest najbardziej efektownym zabytkiem sztuki barokowej na Łotwie. Gmach powstał w XVIII w. jako letnia posiadłość Ernsta Johanna Birona, księcia kurlandzkiego. Rezydencja wzniesiona została na podstawie projektu włoskiego architekta, Bartolomeo Francesco Rastrellego, tego samego który zaprojektował Pałac Zimowy w Petersburgu.

Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie Rygi  z przewodnikiem. M.in. Starówka z gotyckim kościołem św. Piotra, ratuszem (siedziba władz miejskich), Domem Bractwa Czarnogłowych, Małą i Wielką Gildią kupiecką, murami miejskimi z basztą Prochową i bramą Szwedzką, kościołem św. Jakuba, parlamentem, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzej Bracia, zamkiem (siedziba prezydenta kraju) i katedrą luterańską (największą w krajach bałtyckich). Muzeum Farmaceutyczne, panorama Rygi z hotelu Radisson.

Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Wycieczka objazdowa. Zwiedzenie odrestaurowanego zamku biskupiego w Turaidzie z XIIIw. (wspaniały widok z wieży),. Następnie zwiedzanie Siguldy z ruinami średniowiecznego zamku i nowym zamkiem, w którym znajduje się ekspozycja muzealna. Przejazd do 800-letniego miasteczka Cesis (Kieś) – miejsca zwycięstwa polskiej husarii nad Szwedami. Zobaczymy tu dobrze zachowany zamek, gotyckim kościół i piękną starówka.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie  z hotelu. Powrót do Polski.

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.

Wyślij zapytanie: