Zamek Chiemsee – Insbruck –  z.Linderhof – z.Neuschwanstein – Monachium

Wycieczka Zamki Bawarskie to przede wszystkim wspaniałe budowle jakie pozostawił po sobie Ludwik II Bawarski. Oprócz tego zapierające dech w piersiach widoki na górzysty Tyrol. W trakcie wycieczki obejrzymy jedyny w całości ukończony zamek w Linderhof oraz położony na wyspie zamek Chiemsee a także Neuschwanstein – najbardziej znany zamek Ludwika II, symbol zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli.
1 dzień

Zbiórka, wyjazd z Warszawy. Przejazd w okolice Monachium.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień 

Śniadanie.

Przejazd do miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee w Bawarii, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann, rejs powrotny na stały ląd. (bilety statek + zamek ok. 20 euro)

Spacer po Insbrucku – Zamek cesarski Hofburg, kościół dworski (Hofkirche) i katedra św. Jakuba, skocznia olimpijska.

Przejazd do hotelu , zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg;

 

3 dzień 

Śniadanie.

Przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II –Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej)

Następnie zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli.

Wieczorek bawarski – impreza integracyjna z bawarskimi potrawami, piwem i muzyką (wyjazd fakultatywny/ na życzenie za dopłatą.)

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień 

Śniadanie.

Przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium (München) .

Zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii. Oprócz tego Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego. Następnie Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej.  Napotkamy także najbardziej znaną piwiarnię na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. W niej  oto właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy. Obecnie lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach.

Czas wolny na monachijskiej starówce.

Przejazd do hotelu w okolicy Monachium, obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień 

Śniadanie. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

 

Wycieczka na Zamki Bawarskie to gwarancja niesamowitych widoków górskich, wspaniałych budowli, bogatej historii. Nieodłącznym elementem wycieczki będzie oczywiście degustacja piwa niemieckiego, które w większości produkowane jest na terenach Bawarii. 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 4 noclegi w hotelu  3 *, pokoje 2-osobowe
  • 4 x śniadanie,  4 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota / przewodnika
  • ubezpieczenie KL/NNW AXA
  • podatek vat.
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu  oraz lokalni przewodnicy

Wyślij zapytanie: