Strasbourg – Parlament E.- Château du Haut-Kœnigsbourg – Colmar- Obernai

1 dzień

Wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Obiadokolacja i nocleg na terenie Niemiec.

 

2 dzień

Śniadanie.

Przyjazd do Strasbourga.  Stolica Europy – takie miano nadano Strasburgowi ze względu na mieszczące się tutaj instytucje: Parlament Europejski, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Radę Europy. Podczas spaceru zobaczymy zabytkową część miasta Grande île wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Leżący nad Renem Strasburg od zawsze był bramą łączącą różne żywioły, splatające się w kolorową mozaikę Alzacji. Przenikanie się tradycji francuskiej i niemieckiej, sąsiedztwo szczytów Wogezów, wiekowych winnic i nurtu Renu z jednej strony, z drugiej zaś potężna gotycka katedra Notre-Dame, pocztówkowa dzielnica Petite France i szkieletowe domy nadają miastu niepowtarzalnego klimatu.

Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie.

Przejazd do Château du Haut-Kœnigsbourg. Średniowieczna forteca wznosząca się na szczycie. Starannie odrestaurowane wnętrza, nawiązujące do stylów gotyckiego i renesansowego przypominają o latach świetności. Z kolei mury obronne i potężne baszty dają świadectwo obronnej funkcji, którą przez wieki pełnił zamek. Jednak największą atrakcją twierdzy są z pewnością przepiękne widoki, które się z niej rozpościerają: z rysującymi się na horyzoncie Alpami i niemieckim Schwarzwaldem po jednej stronie, po przeciwnej z kolei zobaczyć można pasmo Wogezów, malownicze wioski i winnice.

Następnie zwiedzimy Colmar, które śmiało można nazwać średniowieczną perełką. Od XVI wieku niewiele zmienił swoje oblicze, stając się dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Alzacji. Domy o konstrukcji szkieletowej zachwycają bogactwem kolorów i mistrzostwem sztuki snycerskiej, gotyckie kościoły Dominikanów i św. Marcina przyciągają surowością w stylu gotyckim, natomiast portowa dzielnica Petite Venise (pol. Mała Wenecja) urzeka wręcz bajkową scenerią.

Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

Wyjazd od Obernai, gdzie podziwiać można charakterystyczne dla Alzacji wspaniałe domy szachulcowe. Spacer po mieście: Place du Marché, ratusz, studnia św. Odylii, neogotycki kościół św. Piotra i Pawła.

Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Niemiec

 

5 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

Dalsza podróż przez Niemcy i Polskę. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 4 x nocleg,
  • 4 x śniadanie 4 x obiadokolacja,
  • transport autokarem,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie KL/NNW,
  • podatek vat.
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu, słuchawki i przewodnicy miejscowi

Wyślij zapytanie: