Starówka w  Dreźnie – Pillnitz – Bastai – Konigstein – Miśnia

Wycieczka do Drezna i Szwajcarii Saksońskiej to niezliczona ilość atrakcji, widoki zapierające dech w piersiach, zachwycająca porcelana miśnieńska. Takie piękne miejsca tak blisko naszej granicy, krótka podróż a wrażenia niezapomniane.
1 dzień   

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Ok.  15.00 przyjazd do Drezna.

Spacer po słynnej barokowej starówce Drezna(bez wstępów) m.in: Zwinger– arcydzieło sztuki budownictwa, architektoniczny klejnot baroku; Opera Sempera – wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; kościół nadworny – największy kościół katolicki w mieście.

Obiadokolacja w restauracji w centrum Drezna

Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

2 dzień 

08.00 Śniadanie.

Wycieczka objazdowa  Pillnitz – Bastei – Twierdza Königstein

Droga z Drezna do Szwajcarii Saksońskiej prowadzi przez atrakcyjne dzielnice willowe Drezna wzdłuż Łaby i wzdłuż szlaku winnego do Pillnitz. Zwiedzanie Parku Zamkowego z najstarszą kamelią w Europie oraz z zewnątrz, pałaców Augusta Mocnego w stylu azjatyckim. ( bilet wstęp do parku)

Niedaleko stąd znajduję się Bastei ze słynnym kamiennym mostem, który jest symbolem tego rejonu. Stąd ma się imponującą panoramą na ten jedyny w swoim rodzaju krajobraz, przypominający Góry Stołowe w Polsce.

Dalszy krajoznawczy przejazd prowadzi do Twierdzy Königstein. Tutaj zwiedzanie twierdzy położonej 240 m nad Łabą. Na szczyt górskiego plateu wygodnie dojeżdża się windą. Z góry widok na piękną okolicę zapierający wprost dech. Dalszymi atrakcjami jest skarbiec, jedna z najgłębszych studni w Niemczech, baszta ze „stoliczkiem nakryj się” i wiele ciekawych budowli fortyfikacyjnych. Trudno uwierzyć w to, że tak piękne miejsce służyło głównie jako koszary i garnizon.  (bilet zamek)

Obiadokolacja w restauracji w centrum Drezna. Powrót do hotelu, nocleg.

 

3 dzień :

Śniadanie.

Miśnia  – kolebka pierwszej europejskiej porcelany

Zwiedzanie manufaktury porcelany  gdzie obejrzymy eksponaty w muzeum oraz proces wytwarzania naczyń i figur porcelanowych (bilet muzeum + przewodnik / audio-guide)

Spacer po uroczej miśnieńskiej starówce – ok. 1,5h oraz czas wolny

Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 2 noclegi w hotelu 3*  w Dreźnie , pokoje 2-osobowe
  • 2 x śniadanie,  2 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL/NNW AXA
  • podatek vat.
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu, miejscowy przewodnik

Wyślij zapytanie: