Bratysława – Wiedeń – Jaskinia Punkevni

Wycieczka do Wiednia – jednego z najpiękniejszych miast Europy i prawdziwej skarbnicy monumentalnych dzieł sztuki. Obecna forma zabudowy miejskiej pochodzi głównie z epoki baroku, szczególnie z okresu panowania cesarzowej Marii Teresy oraz cesarza Franciszka Józefa, na którego polecenie powstał wspaniały bulwar przy Ringstrasse. Potęgę dawnego Wiednia widać w przepychu pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Natomiast w Hofburgu, który stanowił główną siedzibę zarządzających imperium Habsburgów, można przyjrzeć się, jak wyglądało życie cesarskiej rodziny.

 

1 dzień:

1 dzień: 

Wyjazd z miejsca zbiórki.

Przejazd  przez Polskę, Słowację do Bratysławy.

Bratysława –  zwiedzanie stolicy kraju, pięknie położonej nad Dunajem, drugą najdłuższą rzeką Starego Kontynentu. W czasie spaceru z miejscowym przewodnikiem zobaczymy powstały na przełomie XIV i XV w. Zamek Bratysławski, z którego rozpościera się piękna panorama miasta. Nie pominiemy też otaczających warownię murów obronnych. Następnie przejdziemy w stronę Starego Miasta, gdzie czekać będzie słynny kanalarz Čumil. W dalszej części spaceru zobaczymy m.in. fontannę Maksymiliana – miejsce spotkań mieszkańców Bratysławy, Stary Ratusz – zaliczany do najstarszych budynków słowackiej stolicy i XVIII-wieczny Pałac Prymasowski, o charakterystycznej różowej elewacji. Wędrując dalej natrafimy na średniowieczną, dekorowaną na szczycie postacią Archanioła Michała Bramę Michalską, oraz na gotycką Katedrę św. Marcina, w której przed wiekami koronowani byli władcy Słowacji.

Obiadokolacja, zakwaterowanie.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie Austrii rozpoczniemy od Kahlenbergu – miejsce to odegrało ważną rolę w XVII w. za sprawą Odsieczy Wiedeńskiej w 1683r. Obecnie jest to sanktuarium Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego.

Przejazd do centrum WIEDNIA i zwiedzanie austriackiej stolicy z przewodnikiem (3h)

W czasie spaceru i objazdu miasta słynnym Ringiem zobaczymy jego najpiękniejsze miejsca, m.in.: powstałą w XIX stuleciu okazałą neorenesansowa Operę, neogotycki Ratusz, który nadal pełni swoją pierwotną funkcję administracyjną, Hofburga (z zewnątrz), czyli dawną siedzibę monarchów austriackich. Kolejnym punktem będzie katedra św. Szczepana, chluba miasta i jeden z największych kościołów w Europie. Zobaczymy też ogrody Belvederu, harmonijnie łączące przyrodę i architekturę. Zatrzymamy się również na chwilę przy wyjątkowym kompleksie mieszkalnym Hundertwasserhaus, układzie “powyginanych” mieszkań na rogu Kegelgasse i Löwengasse, który symbolizować miał harmonię architektury i przyrody. Wędrując dalej dotrzemy na urokliwą wiedeńską Starówce.

Czas wolny w centrum oraz na Praterze – najstarsze i najbardziej rozpoznawalne centrum rozrywkowe miasta.

Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Morawskiego Krasu, krainy w południowo-wschodnich Czechach, gdzie na terenie ok. 90 km2 znajduje się ponad 1100 jaskiń. My zobaczymy perłę tej krainy czyli Jaskinie Punkvy, gdzie oprócz zapierających dech w piersiach stalaktytów i stalagmitów i lustrzanego jeziorka-  Zrcadlové jezírko, czekać będzie na nas niezapomniana przygoda w czasie podziemnego rejsu łódkami. .

Powrót na miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.

 

 

MOŻLIWE OPCJE:

Wyjazd na kolację integracyjną w jednej z  winnic.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 2 x nocleg , hotel 3*, pokoje 2-os.
  • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • składka na turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek vat

 

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu i przewodnicy miejscowi

Wyślij zapytanie: