Gdańsk – Westerplatte – Europejskie Centrum Solidarności – Malbork

Wycieczka szkolna do Trójmiasta i na Mierzeję Wiślaną  – ze zwiedzaniem Gdańska i Westerplatte. Zobacz  miejsce niezwykłe, gdzie na skrawku gdańskiej ziemi garstka polskich żołnierzy przez 7 dni odpierała ataki przeważających wojsk niemieckich.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z spod szkoły.

Gdańsk –  zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem. Trasa zwiedzania prowadzi wzdłuż najbardziej znanych zabytków Gdańska: Złotej Bramy, Ratusza Głównomiejskiego, Fontanny Neptuna, żurawia  i wielu innych.

Dodatkowo przejazd na Westerplatte – miejsce niezwykłe. Na tym skrawku gdańskiej ziemi garstka polskich żołnierzy przez 7 dni odpierała ataki przeważających wojsk niemieckich. Podczas spaceru pięknie zadrzewionymi alejkami  poznacie pełny dramatyzmu i bohaterstwa pierwszy akt drugiej wojny światowej. Dodatkowo z pomnikowego kopca roztaczają się świetne widoki na Zatokę Gdańską oraz kompleks portowy.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja

Spacer nad morze lub dyskoteka (zalecamy zabranie własnych nagrań)

 

2 dzień:

Śniadanie  + suchy prowiant

Europejskie Centrum Solidarności  – wybór tematu zwiedzania   lub  Muzeum II Wojny Światowej.

RODZINNA HISTORIA – zapraszamy na wycieczkę śladami gdańskiej rodziny Mularczyków. Nauczycielka matematyki i inżynier ze Stoczni Gdańskiej wraz z dziećmi, Ewą i Andrzejem, żyją jak wiele innych rodzin, konfrontując się z codziennością lat 80. i 90. XX wieku. Będąc świadkami i uczestnikami wydarzeń historycznych, staną się naszymi przewodnikami po najnowszej historii Polski.

NARODZINY SOLIDARNOŚCI – uczestnicy zajęć na podstawie materiałów archiwalnych przeanalizują kulisy i najważniejsze momenty strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w sierpniu 1980 roku. Odkryją, jak wielka siła tkwi w jedności i jak wiele można zdziałać solidarnie. Młodzież pozna losy ludzi, którzy aż do częściowo wolnych wyborów w czerwcu 1989 roku nie opuścili szeregów Solidarności, nawet wówczas, gdy nie zgadzali się z działalnością jej liderów.

LATA 80. – CODZIENNOŚĆ PRL- dekadę „małej stabilizacji” kończy lista 21 postulatów spisanych przez robotników strajkujących w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w sierpniu w 1980 roku. Głęboki kryzys gospodarczy i kryzys praw człowieka zmieniają rzeczywistość prawie z dnia na dzień. Zajęcia przybliżą realia życia Polaków w dekadzie lat 80. O czym marzyli, jak spędzali wolny czas i co doprowadziło ich do buntu przeciwko władzy?

PRZEKRACZAJĄC GRANICE – kim są uchodźcy? Skąd pochodzą? Jaka jest różnica między nimi a imigrantami? Zajęcia mają na celu kształtować postawę wrażliwości i akceptacji na problemy potrzebujących, ukazując z innej strony problematykę praw człowieka.

STACJA GDAŃSK STOCZNIA – zapraszamy na wspólny spacer po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Zastanowimy się, dlaczego stocznię usytuowano właśnie tutaj, i dowiemy, jak powstawały statki. Odwiedzimy najbardziej charakterystyczne miejsca i poszukamy śladów stoczniowych historii. Poznajmy razem tę fascynującą przestrzeń.    (koszt ok. 20zł)

 

Przejazd do Redy – Aquapark  – Popływaj z rekinami J . Pobyt  w naj, naj, najlepszym Aquaparku w Polsce zjeżdżalnia przechodząca przez akwarium, basen Deep Blue i oceanarium z prawdziwymi rekinami, nowość! gigantyczna, obrotowa i unikatowa AquaSpinner o wysokości 27 metrów

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, spacer nad morze

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

 Malbork – zwiedzanie  gotyckiego zamku w Malborku , dawnej siedziby wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego

lub

Spacerkiem po Grunwaldzie – przewodnik oprowadzi Was po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając przebieg Wielkiej Wojny 1409-1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem.

Lub

Zwiedzanie z przewodnikiem byłego obozu koncentracyjnego Stutthof.  

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.605665845

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 x nocleg, pokoje z łazienkami
  • 2 x śniadanie, 2 x suchy prowiant, 2 x obiadokolacja
  • transport
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: