Podlaski Ogród Ziołowy + Św. Góra Grabarka / Skansen w Ciechanowcu

Wycieczka na Podlasie.  Ogród Ziołowy w Korycinach oraz dodatkowo wizyta na Świętej Górze Grabarce lub w skansenie podlaskim w Ciechanowcu. Zwiedzaj z nami Polskę!

 

Plan wycieczki:

 

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.

Zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w Korycinach – gawęda o ziołach, opowiadanie o właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia.  Na terenie gospodarstwa znajduję się sklepik ziołowy gdzie można kupić ekologiczne produkty firmy Dary Natury (przyprawy, mieszanki przyprawowe, herbatki, oleje, różnorodne mąki).

Istnieje możliwość zamówienia warsztatów wykonywania herbatek lub nalewek ziołowych.

Czas wolny na posiłek.

Góra Grabarka jest świętym miejscem dla wyznawców prawosławia. Porównywana jest ona do katolickiej Jasnej Góry. Wystarczy pobyć tam chwilę by nabrać sił i energii. (Wchodząc do świątyni, trzeba zadbać o odpowiedni strój)

lub

Zespół pałacowo-parkowy w Ciechanowcu  to blisko 30 hektarów zabytkowego parku na wycieczkę do przeszłości oraz wypoczynek na łonie natury. Podstawowe eksponaty, które można podziwiać w skansenach, są związane z architekturą wiejską typową dla regionu Podlasia i Mazowsza. Zobaczymy zagrody chłopskie, zabytkowe budynki gospodarcze. Kościoły ustawione na otwartym terenie i odpowiednio wkomponowane w otaczający krajobraz, robią niesamowite wrażenie, odzwierciedlają historię i kulturę regionu.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota  / przewodnika
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • koszty realizacji programu / bilety wstępu

Wyślij zapytanie: