Budapeszt  – Esztergom – Visegrad – Szentendre

1 dzień:

Przejazd  przez Polskę, Słowację,  Węgry do Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień:

Zwiedzanie Budapesztu  z przewodnikiem: Pest: Plac Bohaterów, Park Varosliget, Bazylika Św. Stefana (wnętrza), Ulica Vaci,  Most Łańcuchowy, Parlament (z zewnątrz), Buda: Kościół Macieja ( z zewnątrz), Zamek Królewski (z zewnątrz), spacer po starych uliczkach Budy, fontanna Macieja, stary Ratusz.16.00-17.00 czas do dyspozycji wychowawców

Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Wyjazd na wieczorny spacer po Budapeszcie.

3 dzień:

Śniadanie

Wycieczka objazdowa Zakole Dunaju

Vysehrad – zamek – dawna siedziba królów węgierskich, wspaniałe widoki ze wzgórze na zakole Dunaju – 12.00 udział w Turnieju rycerskim na Wieży Salomona.

Szentendre  – miasteczko jest naprawdę piękne, przypomina polski Kazimierz nad Wisłą. Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter. W centrum miasta znajduje się Muzeum Marcepana – tutaj obejrzymy fantastyczne „rzeźby” wykonane z prawdziwego  marcepanu. Będzie można spróbować tych słodkości i na miejscu kupić „pyszne pamiątki”

Esztergom (zwiedzamy bazylikę – największą świątynię w tym kraju) W 1000r. Stefan przyjął w skonstruowanej specjalnie na ten cel pierwszej na Węgrzech katedrze chrzest swych poddanych i od tego czasu Esztergom stał się najważniejszym centrum katolicyzmu w kraju.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:

Śniadanie.

Dzień odpoczynku i relaksu w Budapeszcie.
Zwiedzanie Tropicarium – Oceanarium – w chwili obecnej jest to największy kompleks tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – jego powierzchnia wynosi blisko 3000 m2, a samo miejsce, ze względu na niezwykłą różnorodność prezentowanych gatunków, stanowi prawdziwą atrakcję dla wszystkich odwiedzających stolicę Węgier.

Rejs statkiem po Dunaju 1h

Spacer po Wyspie Św. Małgorzaty. Na życzenie: Szechenyi baseny termalne  – ogromny kompleks (największy w Europie!), basenów jest tu aż 15

Powrót do hotelu, obiadokolacja.Konkurs z nagrodami, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Warszawy ok. 20.00/21.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.8609851110
Cena zawiera

  • 4 noclegi w hotelu  w Budapeszcie, pokoje 3, 4- osobowe z łazienkami
  • 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • transport autokarem o podwyższonym standardzie
  • ubezpieczenie KL/NNW, opieka  pilota

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu oraz przewodnicy lokalni.

Wyślij zapytanie: