Ojcowski PN – Zakopane – Gubałówka – Dolina Kościeliska- Wadowice- Kalwaria Zebrzydowska

 

1 dzień:

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego – wyruszymy w stronę najdłuższej jaskini – Jaskini Łokietka, po drodze oglądając malownicze skały i wąwozy: Źródło Miłości • Bramę Krakowską • Skałę Rękawicę • Igłę Deotymy • Skały Panieńskie • Kaplicę na Wodzie.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Wycieczka do Zakopanego, zwiedzanie z przewodnikiem: Mała i Wielka Krokiew, na której triumfował Adam Małysz, Cmentarz na Pękasowym Brzysku, willa Koliba, sanktuarium na Krzeptówkach.
Na szczyt Gubałówki wjedziemy kolejką, która po całkowitej modernizacji w 2001r. stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych. Następnie przejście na Butorowy Wierch. Oba szczyty są ze sobą połączone odcinkiem Papieskiego Szlaku, czyli takiego, którym niegdyś podążał Karol Wojtyła. Zejście pieszo do Zakopanego. (lub wjazd i zjazd koleją)

Spacer i czas wolny na Krupówkach.

Hej górole, górole – wizyta w Izbie Regionalnej w Murzasichlu – spotkanie z góralem, opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim 🙂
Powrót do hotelu , obiadokolacja.

 

3 dzień:

Śniadanie.
Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej
Druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr, przez wielu uważana za najpiękniejszą. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanych przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie. Wejście do Jaskini Mroźnej.

lub inna wybrana piesza wycieczka (Morskie Oko / Dolina Chochołowska..)
Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

4 dzień:

Śniadanie,
Wadowice – miasto urodzin Ojca Świętego. Zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu modlił się, służył do mszy św., przyjął sakrament bierzmowania i odprawił mszę prymicyjną. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II.
W czasie wolnym można skosztować słynnej już na całym świecie „papieskiej” kremówki.

Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – zwiedzanie Sanktuarium wpisanego na listę UNESCO

lub zwiedzanie Muzeum na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

 

 

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.850

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 3 x nocleg, pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • 3 x śniadanie, 3x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW, transport autokarem
  • opieka pilota, przewodnik w OPN, Zakopanem
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu, koszty realizacji programu

Wyślij zapytanie: