Wycieczka szkolna Łódź – kolebka polskiej kinematografii.

Wycieczka jednodniowa do Łodzi – miasta polskiej kinematografii. Bogaty program edukacyjny zadowoli nauczycieli a dzieciom spodoba się moc atrakcji i zabawa w reżysera.

 

Godz. 07.00 zbiórka, wyjazd z Warszawy

„Gra Tropiciele łódzkich zagadek” – czas trwania ok. 3h.

Podczas gry zabawimy się w detektywów. Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, by przez pryzmat zabytków i  śladów historii  rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów.

Wszyscy uczestnicy po krótkim wprowadzeniu w historię miasta dzielą się na grupy. Każda grupa otrzymuje mapę z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia oraz paszport, w którym będzie musiała zebrać pieczątki z odwiedzonych miejsc. Ponadto uczestnicy otrzymają karty z zagadkami, na które odpowiedzi znajdą w odwiedzanych miejscach.
Wskazane litery z hasłem poszczególnych zagadek utworzą hasło. Prawidłowe hasło pozwoli uczestnikom gry otrzymać honorowy tytuł obywatela wielokulturowej Łodzi i drobną nagrodę niespodziankę.

Do biegu? Gotowi? Start! 😊 (praca w grupach 10-12 os. z wychowawcami,)

Lunch – pizza  

Warsztaty filmowe   – czas trwania 1,5h, podział na grupy max. 25 osób

  • Jak powstaje film animowany? Jak to się stało, że Miś Uszatek  czy lokomotywa Tom potrafią poruszać się na ekranie? Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wcielić się w rolę reżysera bądź scenarzysty tudzież operatora. Grupa stworzy filmową historię oraz scenografię.  Finałem będzie króciutki film animowany (w którym zagrają sami twórcy).
  • „Zostać scenografem”  –  koncepcja, projekt, rozplanowanie i wykonanie scenografii.  Trzeba dobrać odpowiednie materiały i przede wszystkim współpracować w grupie.  Zajęcia te uczą  koncepcyjnego myślenia, planowania i zarządzania czasem.  Odpowiednie miejsce, ograniczona przestrzeń, kształtowanie zmysłu plastyczno-wizualnego dzieci.
  • Plastusiowy pamiętnik”  – podczas  zajęć dzieci dowiedzą się czym jest animacja lalkowa, jak zbudowana jest lalka animacyjna. Będzie okazja rozwinąć w trakcie zajęć  zdolności  manualne i wyobraźnię. Dzieci poznają podstawy budowania lalki animacyjnej w praktyce, tworząc ulubionego bohatera  filmu  animowanego. Najpierw projekt potem wykonanie postaci  z wykorzystaniem różnorodnych materiałów np. drucianego szkieletu, plasteliny, czy przedmiotów codziennego użytku. Wykonaną postać dzieci zabierają  do domu.

Ok. 18.30 Powrót do Warszawy.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.135155175
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • gra Tropiciele, przewodnik

Dodatkowo płatne

  • lunch – pól pizzy + napój – ok. 25 zł, Obiad 30-35 zł

Wyślij zapytanie: