Wycieczka szkolna Łódź – kolebka polskiej kinematografii.

Zapraszamy Was na wycieczkę do Łodzi.  To miasto jest kolebką polskiej kinematografii. Bogaty program edukacyjny zadowoli nauczycieli a dzieciom spodoba się moc atrakcji i zabawa w reżysera.

Godz. 08.00 zbiórka, wyjazd z Warszawy

„Gra Tropiciele łódzkich zagadek” – czas trwania 2h.

Po krótkim wprowadzeniu przez przewodnika dzieci dostaną mapę  i zostaną im przydzielone zadania. W trakcie gry odnajdziecie najbardziej charakterystyczne miejsca na najbardziej znanej ulicy w Polsce ul. Piotrkowskiej. Kto odnajdzie Misia Uszatka lub Ławeczkę Tuwima? Do biegu? Gotowi? Start! 😊 (praca w grupach 10-12 os. z wychowawcami,)

na życzenie Gra miejska  VIP „Łódzki skarb” – czas trwania ok. 3h – dopłata ok. 25 zł/os.  W XIX w. Łodzi ukryto skarb. Skarb znajduje się na ul. Piotrkowskiej. Uczestnicy są podzieleni na grupy, każda osoba otrzymuje mapę i kartę z zagadkami. Odpowiadają na pytania i dzięki temu trafiają do kolejnych miejsc na trasie. W kolejnych punktach znajdują się różne wskazówki, co zrobić, aby otrzymać skarb. Podczas gry uczniowie zobaczą najważniejsze zabytki najdłuższej ulicy handlowej w Europie (m.in. Aleja Gwiazd, Hotel Grand, ławeczka Tuwima). Poza tym, uczestnicy poznają historię XIX wiecznej Łodzi, spotkają na trasie najbardziej znane postacie związane z miastem.  

Warsztaty filmowe   – czas trwania 1,5h, podział na grupy max. 25 osób

Jak powstaje film animowany? Jak to się stało, że Miś Uszatek  czy lokomotywa Tom potrafią poruszać się na ekranie? Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wcielić się w rolę reżysera bądź scenarzysty tudzież operatora. Grupa stworzy filmową historię oraz scenografię.  Finałem będzie króciutki film animowany (w którym zagrają sami twórcy)

„Zostać scenografem”  –  koncepcja, projekt, rozplanowanie i wykonanie scenografii.  Trzeba dobrać odpowiednie materiały i przede wszystkim współpracować w grupie.  Zajęcia te uczą  koncepcyjnego myślenia, planowania i zarządzania czasem.  Odpowiednie miejsce, ograniczona przestrzeń, kształtowanie zmysłu plastyczno-wizualnego dzieci.

Plastusiowy pamiętnik”  – podczas  zajęć dzieci dowiedzą się czym jest animacja lalkowa, jak zbudowana jest lalka animacyjna. Będzie okazja rozwinąć w trakcie zajęć  zdolności  manualne i wyobraźnię. Dzieci poznają podstawy budowania lalki animacyjnej w praktyce, tworząc ulubionego bohatera  filmu  animowanego. Najpierw projekt potem wykonanie postaci  z wykorzystaniem różnorodnych materiałów np. drucianego szkieletu, plasteliny, czy przedmiotów codziennego użytku. Wykonaną postać dzieci zabierają  do domu.

W czasie kiedy grupy mają wymiennie zajęcia możemy zaproponować:

obiad – ok. 25 zł, czas wolny na posiłek – duży wybór różnorodnej gastronomii
Warsztaty w Muzeum Fabryki – ok. 15 zł
Spacer z przewodnikiem wokół Manufaktury z tematem przewodnim Łódź fabryczna – ok. 5 zł
Wejście do Experymentarium, Arena Laser Tag, Warsztaty z Einsteinem.
Szczegółowe informacje – kontakt w biurem.

Ok. 19.00 Powrót do Warszawy

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.105120145
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • gra Tropiciele, warsztaty filmowe
  • ubezpieczenie NNW

Wyślij zapytanie: