Kraków – spotkanie z ratownikiem TOPR – Gra terenowa – Master Chef – Młody Górnik w Wieliczce

Zapraszamy Waszą klasę na zieloną szkołę w Pieninach. Ta propozycja to niezliczona ilość atrakcji, piękne widoki oraz spacery górskimi ścieżkami. Gotowi na wycieczkę? Pamiętaj, żeby zabrać odpowiednie buty i dobry nastrój 🙂

 

1 dzień:

Zbiórka wyjazd z Warszawy.

Kraków – spacer z przewodnikiem  ulicami Kanoniczą i grodzką, największy średniowieczny rynek w Europie, najstarszy deptak handlowy Sukiennice, kościół Mariacki z gotyckim ołtarzem Wita Stwosza, Barbakan, Wawel z zewnątrz.

Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie,  obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Wycieczka z przewodnikiem na Trzy Korony  (Krościenko – Przełęcz Szopka – Trzy Korony – Góra Zamkowa (ruiny zamku pienińskiego) – Krościenko.

Wymiennie wyjazd na baseny termalne Bania w Białce Tatrzańskiej lub do Parku Wodnego Tatralandia na Słowacji.

Ok. 17.00 Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Spotkanie z ratownikiem TOPR / GOPR – prelekcja na temat bezpieczeństwa w górach, ratownictwa górskiego.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Wycieczka z przewodnikiem na Palenicę – jest jednym z najpiękniejszych szczytów Pienin, a dzięki swojej przystępności też jednym z najchętniej odwiedzanych. Zejście piesze do Szczawnicy.

Szczawnica Gra terenowa – INO mi się nie zgub! Podzieleni na grupy będziecie przemierzać tereny Pienin w poszukiwaniu skarbu. Skarbu nie byle jakiego bo skarbu Janosika!  Jedyną wskazówkę jaką otrzymacie to  mapa. Dla bystrego oka może okazać się interesująca, gdyż nie zawsze to co oczywiste,  musi doprowadzić was do celu. Podczas wędrówki napotkacie  wiele zadań, wskazówek, zabytków i atrakcji przyrodniczych które umożliwią wam dalszą podróż.  Szukajcie punktów kontrolnych, na których każdy z Was znajdzie zadanie specjalnie dla siebie – ten dzień zapadnie Wam w pamięci na długo 😉

Obiadokolacja

Dyskoteka

 

4 dzień:

Śniadanie

Master Chef w odsłonie survivalowej. Zajęcia rozpoczną się krótką prelekcją odnośnie podstaw przetrwania – survivalu. Otrzymacie wiedzę dotyczącą przygotowywanie jedzenia, rozpalania ognia, przygotowywania paleniska.  W dalszej części zajęć, podzieleni na grupy, wybierzecie produkty spożywcze ze specjalnie przygotowanego na tą okazję sklepu, aby ugotować z nich dwudaniowy obiad. Będzie zabawnie, jak w  popularnym  programie kulinarnym.

Obiad

Quiz wiedzy – gra terenowa „Zdobywcy Pienińskich tajemnic”

Na życzenie:
Spływ Dunajcem, zwiedzanie elektrowni wodnej na zaporze w Niedzicy, zwiedzanie zamku w Niedzicy, Parku Miniatur, Park linowy, laserowy paintball, park rozrywki. 

Kolacja

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

„Wieliczka inaczej” – program edukacyjny Młody Górnik w kopalni soli Wieliczka

Co to jest niwelator? Jak obliczyć objętość podziemnej komory? W jaki sposób porozumiewać się pod ziemią? Czy wykuwanie soli jest trudne? Ile soli jest w solance? Odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań poznają wszyscy Młodzi górnicy.

Uczniowie zapoznają się również z czynnościami charakterystycznymi dla pracy w kopalni, jak sygnalizacja szybowa, zabezpieczenia górnicze, zdobędą wiedzę o tradycjach i obrzędach górniczych. Na czas zwiedzania uczestnicy eskapady otrzymują ochronny strój oraz wyposażenie takie jak każdy górnik: lampę, którą samodzielnie będą oświetlać swoją drogę, pochłaniacz i oczywiście hełm.

Na sam koniec młodzi górnicy przejdą test, który zweryfikuje ich przygotowanie do pracy w tym wymagającym zawodzie, jego pozytywny wynik potwierdzi stosowny dyplom.

 Powrót do Warszawy ok. 20.00

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.100511051290

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 4 x  nocleg
  • 4 x śniadanie , suchy prowiant, obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • składki TFP+TFG
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: