Gry i zabawy wiejskie – ubijanie masła – warsztaty malowania na szkle – zwiedzanie skansenu

Wycieczka do Sierpca a docelowo do skansenu – Muzeum Wsi Mazowieckiej. Wycieczka jest bogata w atrakcje i na pewno przypadnie do gustu dzieciom z młodszych klas SP. Gotowi na wycieczkę? 

 

W programie:

 

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

To prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, ale przed wszystkim spotkanie z rodzimą historią i obrzędowością wsi mazowieckiej . Dzieci wejdą do wnętrz zabytkowych chat i będą miały okazję zobaczyć jak żyli i pracowali mieszkańcy mazowieckiej wsi na przełomie wieków (czas zwiedzania 1h)

Gry i zabawy naszych dziadków
Dzieci poznają dawne wiejskie zabawy, ale także będą miały okazję pobawić się w ten sam sposób, w jaki bawili się nasi dziadkowie… Spędzą czas na zabawach  integrujących wszystkich uczestników: gra w kolory, ciuciubabka, toczenie koła, serso, kręcenie wiklinowymi kółkami na mieczykach od sersa i wiele innych. (czas trwania 1h)

Warsztaty „Na szkle malowane”
Uczniowie otrzymują szybki z przygotowanym wcześniej szablonem, bądź tworzą własne projekty. Samodzielnie wykonany obrazek dzieci zabierają do domu (czas trwania ok. 1h)

Pokaz  „Tradycyjne zajęcia wiejskie – wyrób masła”
W II połowie XIX w. masło było jednym z podstawowych produktów gospodarstwa wiejskiego. Wyrabiano je w drewnianych maselnicach, zwanych na Mazowszu kirzankami lub kierzankami. Uczestnicząc w pokazie zobaczysz z czego i w jaki sposób powstaje masło. Tylko w Muzeum spróbujesz świeżego masła z wiejskim chlebem. Pokaz połączony z degustacją (czas trwania 45 min.)

 

Ramowy plan wycieczki:

08.00 zbiórka, 08.20 wyjazd spod szkoły

10.30 – ok. 14.30  realizacja programu na terenie skansenu

Ok. 17.00 powrót pod szkołę, zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.135160185

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • realizację programu zgodnie z ofertą,
  • transport autokarem,
  • opieka pilota,
  • obiad
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne

  • bilety – warsztaty

Wyślij zapytanie: