Manufaktura – Centralne Muzeum Włókiennictwa – warsztaty w Muzeum Fabryki

Łódź Fabryczna – to spacer wśród budynków dawnych fabryk, domów robotniczych, pałaców bogatych fabrykantów. Jednocześnie jest to okazja, by poczuć i zrozumieć klimat XIX wiecznej Łodzi.

W jednym miejscu w dość krótkim czasie, podczas jednego spaceru, możemy uzmysłowić sobie jak funkcjonowała osada przemysłowa z przed ponad stu lat. Zobaczymy między innymi pałac największego z przemysłowców, obecnie Muzeum Kinematografii, podpatrzymy osiedle dla pracowników fabryki, szkołę, sklepy i straż pożarną.

Swoje kroki skierujemy do  Centralnego Muzeum Włókiennictwa, miejsce wyjątkowe. Podczas wędrówki po skansenie przeniesiemy się w czasy początków przemysłowej Łodzi.
Muzeum prezentuje szerokie zbiory narzędzi i maszyn włókienniczych:  maszyny od najstarszych jak wrzeciona i kołowrotki, po krosna pneumatyczne z lat 60. XX w. Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX/XX w. Prezentacja maszyn w ruchu (zgromadzono tu kilka zabytkowych krosien oraz maszyn pomocniczych, takich jak przewijarki, czy cewiarki – urządzenia te są sprawne i uruchamiane dla zwiedzających);  Z modą przez XX wiek (ok. 230 męskich i damskich strojów oraz akcesoriów);  Tkanina. W kręgu tkaniny współczesnej 1945–2005 (prezentacja współczesnej tkaniny artystycznej).

Następnie  spacerkiem przez słynną ulicę Piotrkowską gdzie zobaczymy m.in. pomnik Tuwima i Rubinsteina, misia Uszatka, aleja gwiazd , hotel Grand, Plac Wolności. Przez Park Staromiejski dojdziemy do Manufaktury.

Muzeum Fabryki – Warsztaty „Kuferek Poznańskiego” – zwiedzanie fabryki a następnie utrwalenie wiedzy na temat fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin poprzez rozwiązywanie zadań ukrytych w kuferkach. Uczestnicy poszukują odpowiedzi  ukrytych na ekspozycji całego muzeum. Zadania maja formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek itp.

(Podział na grupy, wymiennie druga grupa czas wolny na posiłek na terenie Manufaktury lub obiad za dopłatą, szczegóły w biurze)

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.105130160
Cena zawiera

  •  transport autokarem
  • opiekę pilota oraz przewodnika,
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu muzeum + warsztaty, posiłek

 

Wyślij zapytanie: