Detektywi historii Poznania – Warsztaty Rogali Świętomarcińskich – na Szlaku Pierwszych Piastów

Wycieczka szkolna do Poznania jest naszą propozycją dwudniową, doskonale dopasowaną do potrzeb klas IV-VI SP. Tradycyjne zwiedzanie zamienione na animowane poznawanie miasta, warsztaty wykonywania rogali, survival i multimedia. nie sposób opisać w jednym zdaniu wielu atrakcji, jakie czekają na dzieci w trakcie tej wycieczki. Zapraszamy!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Animowane poznawanie miasta „Detektywi historii Poznania” – uczniowie wcielają się w detektywów i sami  za pomocą zadań odkrywają tajemnice Poznania. Przy pomocy rekwizytów zapoznają się z dawnymi narzędziami (np. Pręgierz), odgadują do czego służyły. Przy pomocy GPS będą szukać punktów na mapie, a za pomocą karty śledztwa odkryją, w którym miejscu spoczął Mieszko I i Bolesław Chrobry.

Obiad

Żywe muzeum Rogali Świętomarcińskich –  pokaz na żywo prowadzony przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego Poznaniaka – Wuja Binia.  W programie pokazu: receptura i składniki, legendy o powstaniu Rogali, degustacja, wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi. A także elementy poznańskiej gwary, multimedialna prezentacja o historii i dumach Poznania.

Po południu ciąg dalszy eksploracji Poznania.

Brama Poznania – opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie ma tu muzealnych eksponatów. Historia przedstawiona w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Trasa opracowana specjalnie dla dzieci. Każdy zwiedza indywidualnie z zestawem audio-guide ( możliwy udział w lekcjach edukacyjnych)

Lub

Survival w Palmiarni – szkoła przetrwania w tropikalnej dżungli. Wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarnii, uczymy dzieci, które rośliny pomogą im zdobyć wodę, które dadzą pożywienie, a które mogą zabić. Każdy z uczniów będzie miał okazję powalczyć o trofea, czyli pieczątki, za wykonanie różnych zadań, np. poprawne rozpoznanie zapachów lub smaków. Zdobycie wszystkich trofeów będzie nie lada wyzwaniem, co jeszcze bardziej zmotywuje uczniów aktywnego uczestnictwa.

Zakwaterowanie, kolacja.

Quiz wiedzy.

 

2 dzień:  

Śniadanie.

 Do wyboru:

  1. Początki Państwa Polskiego

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie  – największą atrakcją gnieźnieńskiego muzeum jest godzinny spektakl audiowizualny. Podczas tej niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni widzowie poznają historię i kulturę Polski Piastów. Z użyciem nowoczesnych technik eksponowane są obiekty odkryte w czasie wykopalisk archeologicznych, zabytki sztuki oraz makiety, rekonstrukcje i kopie najwspanialszych dzieł sztuki.

+ Ostrów Lednicki – nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny.

 

2. Pradziejowe historie

Żywa lekcja historii w Grodzie: zwiedzanie Grodu, zwiedzanie wystawy machin oblężniczych, pokaz strzelania ze średniowiecznych machin oblężniczych, pokaz strzelania z Gigantycznego Trebusza – pokaz uzbrojenia – historyczny plac zabaw – dobra zabawa

+ Biskupin  – zwiedzanie osady obronnej  ludów kultury łużyckiej, założonej  ok. roku 740 pne.  oraz udział w lekcji muzealnej – „Zostań mieszkańcem pradziejowej osady – o życiu codziennym w epoce brązu”. Podczas lekcji dowiecie się, w jaki sposób mieszkańcy pradziejowej osady na terenie dzisiejszego Biskupina zdobywali żywność. Lekcja prowadzona jest w zrekonstruowanej chacie, w której znajdują się wierne kopie zabytków, służące jako materiał edukacyjny. Dodatkowo uczestnicy mielą ziarno na autentycznym kamiennym żarnie, z roztartych ziaren lepią ciasto i pieką podpłomyki.

 Obiad

Powrót do Warszawy ok. 20.00

 

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.440495570
Cena zawiera

  • 1 x nocleg,
  • 1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacja,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka  pilota,
  • animowane zwiedzania Poznania
  • transport autokarem,
  • składki TFP+TFG
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: