Spotkanie z rybakiem – warsztaty bursztynicze – Gdynia – Malbork

Zapraszamy na morską przygodę klasy IV i V szkoły podstawowej! Tylko z nami przeżyjesz niesamowitą przygodę. Spotkasz się z prawdziwym rybakiem, zagłębisz się w tajniki wiedzy o bursztynie. W Gdyni staniesz oko w oko z prawdziwą  piranią i dowiesz jak wykonać węzeł marynarski. Na zakończenie wycieczki wcielisz się do drużyny rycerskiej  i być może spotkasz się z wielkim mistrzem zakonu. Zielona szkoła na Mierzei Wiślanej to fantastyczna oferta dla Waszej klasy!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z spod szkoły.

Przyjazd do ośrodka, ok. 14.00 obiad

Spacer do portu oraz spotkanie z prawdziwym rybakiem z dziada pradziada, który opowie nam jak wygląda jego praca, poznamy różne gatunki ryb, nauczymy się szyć sieci. Będzie to dla nas wspaniałe spotkanie i żywa lekcja rzemiosła rybackiego.

Następnie czekają na Was warsztaty bursztynicze: prelekcja o bursztynie, poznanie właściwości bursztynu i jego topienia, warsztaty ze szlifowania i polerowania bursztynu.

Kolacja

Zielona szkoła na Mierzei Wiślanej nie może się odbyć bez zbierania bursztynów i to na dodatek w pod osłoną nocy! Pomogą Wam w tym lamy UV. 

 

2 dzień:

Śniadanie  + suchy prowiant, przejazd do Gdyni

Muzeum Marynarki Wojennej – udział w ciekawej lekcji – do wyboru:

Zostań okrętowym sygnalistą  – Poznaj międzynarodowy kod sygnałowy (MKS). Jak posługiwać się kodem sygnałowym na okręcie? Ile jest flag sygnałowych? Co to jest Wielka Gala Banderowa? Podczas zajęć uczestnicy nauczą się układać swoje imię i inne krótkie komunikaty z flag sygnałowych oraz samodzielnie wytną flagi sygnałowe z plansz.

Mundur marynarski – Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jaka jest historia marynarskiego munduru oraz jak zmieniał się on w historii marynarki. Nauczą się rozpoznawać i nazywać jego podstawowe elementy. Będą też mogli wykonać własnoręcznie tradycyjny kołnierz marynarski, który zabiorą jako pamiątkę z wizyty w Muzeum Marynarki Wojennej.

Po co komu węzły marynarskie – Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jakich węzłów i do czego używają marynarze na co dzień. Jednocześnie dowiedzą się, co to węzeł płaski, knaga lub bandera.

Tradycje i zwyczaje marynarskie – Dowódca czy kapitan? Dlaczego mundur jest granatowy a na marynarskim kołnierzu są paski? Czym są szklanki na okręcie, i w ogóle czym się różni okręt od statku? Czy wiesz dlaczego dawniej okręty nie wychodziły w piątek? „Szklanki” – co to takiego?  Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi tylko u nas.

W dalszej kolejności  zwiedzanie z przewodnikiem niszczyciela  ORP „Błyskawica” – okręt muzeum.

Następnie Akwarium Gdyńskie – w tym niezwykłym miejscu będziesz podziwiać  różne gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z wielu rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Do największych atrakcji należy także rafa koralowa.  W dodatku staniesz oko w oko z  rekinem, węgorzem elektrycznym i piranią.  Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii gdzie obejrzysz najcięższe węże świata – anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii – piranie czerwone. Zobaczysz największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.

Uzupełnieniem wizyty w Oceanarium będzie lekcja edukacyjna z zakresu tematyki morskiej.

Zamiast Oceanarium możemy  zaproponować Gdańsk –  zwiedzanie miasta z zagadkami. Trasa zwiedzania prowadzi wzdłuż najbardziej znanych zabytków Gdańska: Złotej Bramy, Ratusza Głównomiejskiego, Fontanny Neptuna, żurawia  i wielu innych.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Quiz wiedzy w formie gry terenowej „Zdobywcy nadmorskich tajemnic”

 

3 dzień:

Śniadanie , wyjazd z ośrodka .

Szlak Zamkowych Tajemnic   – zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku

Lub

Spacerkiem po Grunwaldzie – przewodnik oprowadzi Was po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając przebieg Wielkiej Wojny 1409-1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem + strzelanie z łuku .

Obiad tego dnia na życzenie – dopłata ok. 30 zł

Powrót pod szkołę, zakończenie wycieczki.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.595660799

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 noclegi
  • 2 x śniadanie, 2 x obiad/obiadokolacja, 2 x kolacja / suchy prowiant
  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: