Piza – Siena – San Gimignano – Florencja – Werona – Padwa

Zapraszamy państwa na wycieczkę do Toskanii – kolorowej, malowniczej, zachwycającej. Nie zabraknie  najważniejszych atrakcji turystycznych tego regionu.

 

1 DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przejazd przez Czechy i Austrię, obiadokolacja i nocleg we Włoszech.

 

2 DZIEŃ

Śniadanie.

Przyjazd do PIZY -spacer – Plac Cudów w ze słynną Krzywą Wieżą, katedra, baptysterium.

Przejazd do hotelu w MONTECATINI TERME, miejscowości uzdrowiskowej znanej już w XIII w. z właściwości zdrowotnych tamtejszych wód termalnych.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Spacer po renomowanym kurorcie z elegancką zabudową uzdrowiskową i malowniczą starówką na wzgórzu.

 

3 DZIEŃ

Śniadanie.

Przejazd do SIENY, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo – plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po via di Città, przy której stoją piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace.

Następnie przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowana Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartola di Fredi i Barny da Siena. Spacer via San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 DZIEŃ

Śniadanie.

Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie stolicy Toskanii: wnętrze kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju. Dla chętnych wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio – Mostu Złotników – ze sklepikami jubilerskimi.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ 

Śniadanie.

Przejazd do WERONY, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze – który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W trakcie zwiedzania miasta planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti.

Następnie przejazd do PADWY, urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe.

Obiadokolacja, nocleg.

 

 6 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.
Cena zawiera

  • 5 x nocleg w hotelu ***, 2-os. pokoje z łazienkami
  • wyżywienie (serwowane): 5 x  śniadanie (kontynentalne, wzmocnione), 5 x obiadokolacja
  • przejazd autokarem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL i NW
  • Składka TFU+TFG

  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępy, taksa klimatyczna, przewodnicy

Wyślij zapytanie: