Budapeszt – rejs po Dunaju – Szentendre – Vysehrad – Esztergom

Wycieczka do Budapesztu to niezliczona ilość  atrakcji, piękne widoki, jakie ujrzycie będąc na wzgórzu zamkowym w Visegradzie. To także bliskie spotkanie z folklorem i kuchnią węgierską.
1 dzień:

Wyjazd z Warszawy. Przejazd  przez Polskę, Słowację,  Węgry do Budapesztu.

Ok. 19.00 Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

2 dzień:

Śniadanie

Zwiedzanie Budapesztu  z przewodnikiem.
Pest: Plac Bohaterów, Park Varosliget, Bazylika Św. Stefana (wnętrza), Ulica Vaci,  Most Łańcuchowy, Parlament (z zewnątrz).
Buda: Kościół Macieja ( z zewnątrz), Zamek Królewski (z zewnątrz), spacer po starych uliczkach Budy, fontanna Macieja, stary Ratusz.

Opcje fakultatywne na popołudnie  / wieczór

rejs po Dunaju 1h 
Spacer po Wyspie Św. Małgorzaty.
Szechenyi baseny termalne  – ogromny kompleks (największy w Europie!), basenów jest tu aż 15
Zwiedzanie Tropicarium – Oceanarium – w chwili obecnej jest to największy kompleks tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej – jego powierzchnia wynosi blisko 3000 m2, a samo miejsce, ze względu na niezwykłą różnorodność prezentowanych gatunków, stanowi prawdziwą atrakcję dla wszystkich odwiedzających stolicę Węgier  – 2100 HUF – ok. 30 zł
Kolacja w restauracji z folklorem all inclusive (kolacje w formie bogatego szwedzkiego stołu, występ i muzyka folklorystyczna, kawa, herbata, napoje, piwo, wino w cenie przez cały czas trwania kolacji)

Powrót do hotelu, nocleg.

 

3 dzień:  

Śniadanie

Vysehrad – zamek – dawna siedziba królów węgierskich, wspaniałe widoki ze wzgórze na zakole Dunaju.

Szentendre  – miasteczko jest naprawdę piękne, przypomina polski Kazimierz nad Wisłą. Wąskie i kręte uliczki, piękne kościółki, małe i nastrojowe kafejki oraz piękny pasaż wzdłuż brzegu Dunaju nadają mu niepowtarzalny charakter. W centrum miasta znajduje się Muzeum Marcepana – tutaj obejrzymy fantastyczne „rzeźby” wykonane z prawdziwego  marcepanu. Będzie można spróbować tych słodkości i na miejscu kupić „pyszne pamiątki”

Esztergom (zwiedzamy bazylikę – największą świątynię w tym kraju) W 1000r. Stefan przyjął w skonstruowanej specjalnie na ten cel pierwszej na Węgrzech katedrze chrzest swych poddanych i od tego czasu Esztergom stał się najważniejszym centrum katolicyzmu w kraju.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:

Śniadanie. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Wyślij zapytanie: