Kraków – Zakopane – Dolina Kościeliska – Izba Regionalna – Wieliczka

Zielona szkoła w Tatrach – zapraszamy na zbójecką przygodę! Podczas naszej wycieczki odwiedzimy najpiękniejsze zakątki Podhala. Zero nudy, zwiedzanie połączymy z atrakcjami i przygodami, piękne górskie widoki przeplatać się będą z integracją i zabawą.  Nie ma na co czekać! Czas ruszać w trasę!

 

1 dzień:

Dla młodszych –  Mały detektyw w Krakowie – połączenie zwiedzania z mini grą miejską. Dzieci zamieniają się w prawdziwych miejskich detektywów i wspólnie rozwiązują zagadki Krakowa, przy okazji zwiedzając miasto. Uczestnicy posługują się mapami, lupami, latarkami i innymi przyrządami detektywistycznymi (w zależności od tematu Spaceru). Po zwiedzaniu mamy już w grupie specjalistów, którzy znają legendy krakowskie i wiedzą co się stało ze smokiem wawelskim.

Dla starszych – zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Droga Królewska, Wzgórze Wawelskie, mury obronne miasta: Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska (dom Jana Matejki) Rynek Główny: Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Dzielnica Uniwersytecka, Ul. Franciszkańska (okno papieskie), ul. Kanonicza – dom Jana Długosza.

Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Wycieczka do Zakopanego – stolicy Tatr – zwiedzanie z przewodnikiem: Mała i Wielka Krokiew, na której triumfował Adam Małysz – wjazd na skocznię.  Zakup pamiątek po Krupówkach.
Wejście lub wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę, przejście tzw Szlakiem Papieskim na Butorowy Wierch, zejście pieszo.

Gubałówka Adventure Club – park linowy, zjazd tyrolką – dostosowany do wieku.

Powrót do ośrodka , obiadokolacja
Górskie powietrze–  na zdrowie! Gry zespołowe na  boiskach.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Całodzienna wycieczka z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej . Przez wielu uważana za najpiękniejszą, druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanych przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie. Wejście do Jaskini Mroźnej – dobre buty to podstawa! 🙂

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.
Dyskoteka

 

4 dzień:

Śniadanie

Atrakcje do wyboru:
Aquapark  w Zakopanem
Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych np.: budowa szałasów, rozpalanie ognia bez użycia zapałek, zdobywanie wody, rozpoznawanie roślin trujących.
Pokaz wyrobu oscypków
Kulig letni wozem

Gra terenowa – W poszukiwaniu skarbu Janosika.  Podczas drogi napotkamy się na wiele zadań i wskazówek, zabytków i atrakcji przyrodniczych które umożliwią nam dalszą podróż.  Każdy z Was znajdzie zadanie specjalnie dla siebie – ten dzień zapadnie Wam w pamięci na długo!

Dla starszych możemy zaproponować wycieczkę pieszą nad Morskie Oko, inny szlak pieszy, wycieczkę na Słowację, aquapark Tatralandia.

Obiad

Punktem obowiązkowym każdej zielonej szkoły w Tatrach jest wizyta w Izbie Regionalnej.
Hej górole, górole –  opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim.
Kolacja grillowa przy muzyce góralskiej
Konkurs góralski ze słodkimi nagrodami

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Dla młodszych „Szlakiem legend” – program edukacyjny w kopalni soli Wieliczka.
Dla starszych – zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli. 

Powrót do Warszawy około 20.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.92010251180
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2-6-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie
  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • przewodnik w Krakowie, Zakopanem, do Doliny Kościeliskiej
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu.

 

Wyślij zapytanie: