Skansen w Maurzycach- wycinanka łowicka/ strój łowicki – Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Wycieczka do Żelazowej Woli to fantastyczna propozycja dla klas młodszych SP. Będziecie mieli okazję zapoznać się jak wyglądała dawna architektura wiejska przede wszystkim z terenów dawnego Księstwa Łowickiego. Następnie będzie okazja by zapoznać się i wykonać wycinankę łowicką. Zwieńczeniem wycieczki będzie spacer po pięknym parku w Żelazowej Woli ze zwiedzaniem dworku-muzeum Fryderyka Chopina.

Zwiedzanie skansenu w Maurzycach z przewodnikiem – obecnie w skansenie znajduje się ponad 40 obiektów z przełomu XIX i XX wieku (domy mieszkalne z wyposażeniem, zabudowania gospodarskie), zabytki tak zwanej „małej architektury”: przydrożne kapliczki, piec chlebowy. Znajduje się tu również kolekcja maszyn rolniczych z połowy XX wieku.

Lekcja muzealna – „Papierowy zawrót głowy – opowieść o wycinance łowickiej. Po krótkim wprowadzeniu dzieci samodzielnie przygotują wycinankę łowicką.
lub
„Moda z malowanej skrzyni”. Na podstawie kolekcji tkanin i strojów uczniowie poznają historię ubioru łowickiego oraz technikę jego wytwarzania. Możliwość przeprowadzenia zajęć plastycznych.

Obiad

Zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli z pilotem / przewodnikiem oraz spacer po parku.

Powrót pod szkołę ok. 18.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.130145175
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opieka pilota
  • przewodnik w skansenie w Maurzycach
  • lunch
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

bilety wstępu

Wyślij zapytanie: