Tropiciele zagadek – Kuferek Poznańskiego – Experymentarium

Wycieczka szkolna jednodniowa do Łodzi  – to propozycja skierowana do klas IV-VI SP. Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, gdy w Łodzi  powstawały warsztaty tkackie, manufaktury, z czasem fabryki.

Godz. 07.00 zbiórka, wyjazd z Warszawy.

„Gra Tropiciele łódzkich zagadek” – czas trwania ok. 3h.

Podczas gry zabawimy się w detektywów. Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, by przez pryzmat zabytków i  śladów historii  rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów i innych znanych Łodzian. Wszyscy uczestnicy po krótkim wprowadzeniu w historię miasta dzielą się na grupy. Każda grupa otrzymuje mapę z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia oraz paszport, w którym będzie musiała zebrać pieczątki z odwiedzonych miejsc.

Ponadto uczestnicy otrzymają karty z zagadkami, na które odpowiedzi znajdą w odwiedzanych miejscach. Wskazane litery z hasłem poszczególnych zagadek utworzą hasło. Prawidłowe hasło pozwoli uczestnikom gry otrzymać honorowy tytuł obywatela wielokulturowej Łodzi. Drobna nagroda niespodzianka będzie miłym akcentem wieńczącym zmagania.
Do biegu? Gotowi? Start! 😊 (praca w grupach 10-12 os. z wychowawcami).

Lunch – pizza  

Experymentarium + Zagadki Einsteina. Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć! To interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Tajemnice, które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Z grupą jest przewodnik, który objaśnia działanie przyrządów.
Dodatkowo zagadki, quizy i testy sprawdzające uwagę, pomysłowość i kreatywność. Zestawy ciekawych zadań, do których klucz znajduje się na wystawie, dostosowane do wieku i możliwości uczestników.

lub

Muzeum Fabryki  „Kuferek Poznańskiego”. Zwiedzanie fabryki a następnie utrwalenie wiedzy na temat fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin.  Będziecie rozwiązywać zadania ukryte w kuferkach. Dodatkowo poszukacie odpowiedzi  ukrytych na ekspozycji całego muzeum. Zadania maja formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek itp.

Muzeum Fabryki, wycieczka szkolna do Łodzi

Powrót do Warszawy ok. godz. 18.30

Wymiennie może być także Centralne Muzeum Włókiennictwa. Podczas wędrówki po skansenie przeniesiemy się w czasy początków przemysłowej Łodzi.
Muzeum prezentuje szerokie zbiory narzędzi i maszyn włókienniczych. Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX/XX w.
Prezentacja maszyn w ruchu (zgromadzono tu kilka zabytkowych krosien oraz maszyn pomocniczych)
Z modą przez XX wiek (ok. 230 męskich i damskich strojów oraz akcesoriów).
Tkanina. W kręgu tkaniny współczesnej 1945–2005 (prezentacja współczesnej tkaniny artystycznej).

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.140165195
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • gra Tropiciele, przewodnik
  • lunch – pizza
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • wybór warsztatu ok. 20 zł

Wyślij zapytanie: