Tropiciele zagadek – Kuferek Poznańskiego – Experymentarium

Wycieczka szkolna jednodniowa do Łodzi  – to propozycja skierowana do klas IV-VI SP. Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, gdy w Łodzi  powstawały warsztaty tkackie, manufaktury, z czasem fabryki.

Godz. 07.00 zbiórka, wyjazd z Warszawy

„Gra Tropiciele łódzkich zagadek” – czas trwania ok. 3h.

Podczas gry zabawimy się w detektywów. Przeniesiemy się w czasie do XIX wieku, by przez pryzmat zabytków i  śladów historii  rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów i innych znanych Łodzian. Wszyscy uczestnicy po krótkim wprowadzeniu w historię miasta dzielą się na grupy. Każda grupa otrzymuje mapę z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia oraz paszport, w którym będzie musiała zebrać pieczątki z odwiedzonych miejsc. Ponadto uczestnicy otrzymają karty z zagadkami, na które odpowiedzi znajdą w odwiedzanych miejscach. Wskazane litery z hasłem poszczególnych zagadek utworzą hasło. Prawidłowe hasło pozwoli uczestnikom gry otrzymać honorowy tytuł obywatela wielokulturowej Łodzi i drobną nagrodę niespodziankę
Do biegu? Gotowi? Start! 😊 (praca w grupach 10-12 os. z wychowawcami,)

Lunch – pizza  

Experymentarium + Zagadki Einsteina. Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć! To interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Tajemnice, które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Z grupą jest przewodnik, który objaśnia działanie przyrządów.
Dodatkowo zagadki, quizy i testy sprawdzające uwagę, pomysłowość i kreatywność. Zestawy ciekawych zadań, do których klucz znajduje się na wystawie, dostosowane do wieku i możliwości uczestników.

lub

Muzeum Fabryki  „Kuferek Poznańskiego” – zwiedzanie fabryki a następnie utrwalenie wiedzy na temat fabryki Poznańskiego oraz procesu powstawania tkanin poprzez rozwiązywanie zadań ukrytych w kuferkach. Uczestnicy poszukują odpowiedzi  ukrytych na ekspozycji całego muzeum. Zadania maja formę uzupełniania map, schematów, krzyżówek itp.

Powrót do Warszawy ok. godz. 18.30

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.758599
Cena zawiera

  • transport autokarem
  • opiekę pilota
  • gra Tropiciele, przewodnik
  • ubezpieczenie NNW

Dodatkowo płatne

  • warsztaty – 15-20 zł
  • lunch – pól pizzy + napój – ok. 15 zł, Obiad II danie – 20 zł

Wyślij zapytanie: