Sandomierz- orienteering- off-road- Połoniny- wspinaczka- segway- Solina- Lublin

Poznaj z nami prawdziwe Bieszczady, dzikie i zapomniane ostępy, do których dotrzeć mogą tylko nieliczni. Pośród wzgórz, lasów i bieszczadzkich szczytów nauczysz się jak przetrwać w najtrudniejszych warunkach Bieszczadu. Czeka Cię przygoda, którą przetrwać mogą tylko najwytrwalsi. Jeżeli sprostasz wszystkim zadaniom przekonasz się na koniec, że to nie Ty będziesz tańczyć z wilkami tylko one będą tańczyć dla Ciebie.

1 dzień:

W drodze zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: rynek i zabytkowe kamieniczki, Podziemna Trasa Turystyczna (sandomierskie lochy z XV, XVI w. opowieści o słynnej Halinie Krępiance), Collegium Gostomianum, Dom Długosza.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień:

Śniadanie.

ORIENTERING– nauczymy się odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS,
MAPY – przeprowadzimy ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów dzięki którym dotrzemy do celu.
PRZEPRAWA przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku.
STARA WIEŚ – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerkwi oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogatą historię bieszczadzkiego regionu
Obiad
WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) – SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. (2 samochody, grupy po 15 osób)

Kolacja

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH – WYPRAWA W GÓRY. Będąc na zielonej szkole w Bieszczadach każdy powinien choć raz wyruszyć z przewodnikiem na pełen ciekawostek górski szlak. Czeka nas piesza wędrówka na szczyt połoniny – Mała Rawka 1228 m.n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy. Po zejściu z gór odpoczniemy w górskim schronisku. (lub inny wybrany przez wychowawców szlak)
ŚCIEŻKA HISTORYCZNA – Celem drugiego etapu naszej wyprawy są tereny dawnej wsi Smolnik. Na dawnym miejscu ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1791 r., drewniana, trójdzielna, jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim.

Powrót do ośrodka. Obiadokolacja
A Wieczorem.. OGNISKO -spotkamy się przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Podczas pieczenia kiełbasek wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku.

4 dzień:

Śniadanie.

TAJEMNICE SOLINY – Zapora w Solinie jest największą zaporą wodną w Polsce. W programie wycieczki spacer koroną zapory. Dodatkową atrakcją może być rejs statkiem po Zalewie Solińskim.
MONUMENTALNE KAMIENIOŁOMY – Prosto z Soliny wyruszymy do malowniczej miejscowości Bóbrka gdzie u podnóży góry Koziniec znajduje się wielki kamieniołom. Ze szczytu kamieniołomu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Solińskie oraz mniejsze jezioro Myczkowieckie.
Obiad
TECHNIKI LINOWE. Konkurencje linowe realizowane są przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości. W programie ścianka wspinaczkowa oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego.

SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – Na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut podkową. Ponadto zorganizujemy bieg na dmuchanym torze Bungiee RUN. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Specjalnie dla Was – PRZEJAŻDŻKA SEGWAYEM
Kolacja
A wieczorem…DYSKOTEKA W PIANIE. Dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne…. U nas jest inaczej, na naszej dyskotece będziesz mógł poszaleć w pianie ! Najnowsze przeboje, DJ, rewelacyjne nagłośnienie. Tylko u nas zabawisz się w rytm ulubionej muzyki w głębokiej pianie, pośród niesamowitych świateł lasera.

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Lublin – zwiedzanie z przewodnikiem. Trasa ta pozwala poznać historię miasta i zabytki oraz zanurzyć się w atmosferę Starego Miasta. Podczas zwiedzania zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska.
Powrót do miejsca wyjazdu, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.730799895
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w pokojach 2 -6-osobowych z łazienkami
  • wyżywienie 3 x dziennie (pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant)
  • transport autokarem
  • opieka pilota, przewodników miejscowych
  • ubezpieczenie NNW
  • realizacja programu pod opieką instruktorów

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu 10-20 zł

Wyślij zapytanie: