Multimedialne muzeum ropy naftowej – gra terenowa – spływ pontonami – rejs jachtami – segway – wycieczka na połoniny

Poznaj z nami prawdziwe Bieszczady, dzikie i zapomniane ostępy, do których dotrzeć mogą tylko nieliczni. Pośród wzgórz, lasów i bieszczadzkich szczytów nauczysz się jak przetrwać w najtrudniejszych warunkach Bieszczadu. Czeka Cię przygoda, którą przetrwać mogą tylko najwytrwalsi. Jeżeli sprostasz wszystkim zadaniom przekonasz się na koniec, że to nie Ty będziesz tańczyć z wilkami tylko one będą tańczyć dla Ciebie.

 

1 dzień:

Zbiórka pod szkołą, wyjazd.

Muzeum ropy naftowej w Bóbrce – jedyne, wyjątkowe, położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Znajdują się tutaj XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową. Spacerując alejkami obejrzycie unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Następnie we wnętrzach budynków można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi -Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

ORIENTERING – nauczymy się odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS,

MAPY – przeprowadzimy ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów dzięki którym dotrzemy do celu, przeprawa przez górski  potok

STARA WIEŚ – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami cerwkii oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogatą historię bieszczadzkiego regionu

Obiad

Spływ pontonami. Szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w kilku słowach oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy oraz opiekunowie grupy.

lub

Techniki linowe. W programie zabawa na ściance  wspinaczkowej oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu atestowanego  sprzętu alpinistycznego.

Kolacja

 

3 dzień:

Śniadanie  + suchy prowiant

WYPRAWA W GÓRY – czeka nas piesza wędrówka na szczyt Połoniny Wetlińskiej do kultowego schroniska Chatka Puchatka w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy i poczujecie bliskość dzikiej, bieszczadzkiej przyrody.

Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.

A Wieczorem.. OGNISKO -spotkamy się przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Podczas pieczenia kiełbasek wspominać będziemy chwile  spędzone na szlaku.

 

4 dzień:

Śniadanie

ETAP 1 – Rejs jachtami po jeziorze. W trakcie rejsu zwiedzimy największą zaporę w Polsce w Solinie, przejdziemy koroną tej monumentalnej budowli podziwiając panoramę jeziora z Bieszczadami w tle. Podczas rejsu Skipper zdradzi nam tajniki żeglowania, nauczymy się zasad sterowania łodzią, poznamy nazwy  żagli, wiatrów i olinowania.

ETAP 2 – SZKOLENIE BIESZCZADNIKA – podczas licznych gier i zabaw sprawdzimy Wasze sprawności bieszczadzkiego trapera. W programie: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, bieg w spodniach trapera, bieg w nartach oraz wiele innych atrakcji. Specjalnie dla Was – PRZEJAŻDŻKI SEGWAYEM

A wieczorem…DYSKOTEKA W PIANIE LUB FLUO PARTY. Będziesz mógł poszaleć w pianie lub pomalować ciało farbą świecącą w świetle UV ! Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie.

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Zamek w Łańcucie –  to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w naszym kraju. Słynie ona przede wszystkim ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz zabytkowej Powozowni z kolekcją pojazdów konnych.

lub zwiedzanie Sanoka – zamek (ekspozycja historyczno – regionalna, kolekcja ikon, galeria Zdzisława Beksińskiego), Stare miasto.

lub skansen (zabytki drewnianego budownictwa ludowego, poszczególne sektory poświęcone trzem grupom etnicznym, zamieszkującym niegdyś Bieszczady: Bojkom, Łemkom, Dolinianom).

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.94510151180
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w pokojach 2 -6-osobowych z łazienkami
  • wyżywienie
  • transport autokarem
  • opieka pilota, przewodników miejscowych
  • składki TFP+TFG
  • realizacja programu pod opieką instruktorów
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: