Poznań – Powstanie Wielkopolskie – Chill w Park of Poland

Wycieczka dwudniowa do Poznania  jest naszą propozycją dla klas 7-8 SP oraz klas szkół ponadpodstawowych. Tematem przewodnim  jest Powstanie Wielkopolskie i wydarzenia z 1918 r. Dla łatwiejszego przyswojenia wiedzy zamieniliśmy tradycyjne zwiedzanie na wycieczkę animowaną lub grę miejską.  Po trudach zwiedzania zapraszamy do Park of Poland – relaks i chill pod palmami!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy. Przejazd do Poznania.

 

Klasy VII-VIII

Wycieczka animowana  „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”. Przewodnik ubiera pełny mundur powstańczy i wciela się w rolę dowódcy nowego plutonu powstańczego. Następnie zabiera uczniów-rekrutów do najważniejszych miejsc związanych z powstaniem, gdzie wspólnie odkrywają jego przebieg, główne postaci, jak i tło historyczne.  Nie zabraknie zatem głośnych komend, zbiórek i elementów musztry. Wybierzemy również chorążych – ich zadaniem będzie niesienie flagi powstańczej. Zabierzemy również mapy sztabowe, granaty i karty z ilustracjami scen powstańczych – wszystko po to, aby przyciągnąć uwagę uczniów. Sprawdziliśmy, działa!

 

Szkoły  ponadpodstawowe

Gra miejska „Wyścig Powstańców” to drużynowa gra strategiczna osadzona w realiach zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku. Zadaniem graczy jest opanowanie strategicznych punktów w mieście, czyli miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Jednak, aby zdobyć te posterunki, gracze będą musieli opracować taktykę, wykazać się dobrą pracą zespołową i sprawną komunikacją.

W Wyścigu Powstańców gracze odwiedzą kilkanaście miejsc ściśle związane z Powstaniem Wielkopolskim. W każdym z tych miejsc na graczy czeka zadanie, które przybliży im kontekst historyczny. Nie ma jednego sposobu na zwycięstwo, dlatego liczy się dobry plan, zgranie zespołu i sprawna komunikacja – dokładnie tak, jak w wojsku!

Czas wolny na posiłek

Brama Poznania – opowiada o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie ma tu muzealnych eksponatów. Historia przedstawiona w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem multimediów i światła. Każdy zwiedza indywidualnie z zestawem audio-guide.

Lub

Wybrana lekcja muzealna w Muzeum Narodowym

Na zakończenie i utrwalenie wiedzy 2 godzinny spacer z przewodnikiem po rynku, następnie Ostrów Tumski. W podziemiach Katedry Poznańskiej zobaczyć można fragmenty katedry preromańskiej i romańskiej.  Także relikty grobowców – najprawdopodobniej grobowce pierwszych władców Polski Mieszka I i króla Bolesława Chrobrego, jak również relikty misy chrzcielnej pochodzącej z X wieku, w której mógł przyjąć chrzest pierwszy Władca Polski wraz z poddanymi.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie.

 Chill  pod palmami  w Park of Poland

Powrót do Warszawy ok. 20.00/21.00

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.320370465

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 1 x nocleg,
  • 1 x śniadanie,1 x obiadokolacja,
  • opieka  pilota,
  • animowane zwiedzania Poznania
  • transport autokarem,
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: