Wrocław- Jaskinia Niedźwiedzia- Twierdza Kłodzka- PN Gór Stołowych- Złoty Stok – Wrocław

Wycieczka szkolna na ziemię Kłodzką to niezliczona ilość atrakcji. Zabierzemy Was do Jaskini Niedźwiedziej,Twierdzy Kłodzkiej, Złotego Stoku i Wrocławia. Będziemy spacerować po Błędnych Skałach – niezapomniane widoki!

 

1 dzień:

Wrocław – zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego. Zwiedzamy Katedrę pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku.

Po drodze spotykamy krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta i opowiadamy sobie o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii.

 Przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z naszym miastem. Wchodzimy do barokowego Kościoła Najświętszego Imienia Jezus oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj zwiedzamy Aulę Leopoldyńską (barokowe cudo), Oratorium Marianum oraz wchodzimy na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta.

Idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków. Oglądamy fasady poszczególnych kamieniczek.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – podczas eksploracji jaskini natrafiono w namuliskach na szczątki tysięcy zwierząt plejstoceńskich, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego, stąd jej nazwa.

Zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej – w towarzystwie przewodnika ubranego w historyczny mundur zdobędziemy ostateczny punkt obrony twierdzy czyli donjon. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Najodważniejszych (i tych mniej odważnych również) zapraszamy do podziemi zwanych popularnie labiryntami, rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Kolejny dzień zielonej szkoły w Kotlinie Kłodzkiej spędzimy w niesamowitych labiryntach skalnych w Parku Narodowym Gór Stołowych – Szczeliniec lub Błędne Skały. Przejazd do Czermnej – zwiedzanie Kaplicy Czaszek. Przejazd do Dusznik Zdrój lub Polanicy Zdrój – spacer po parku zdrojowym.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

4 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Złotego Stoku – zwiedzanie dawnej kopalni złota – zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.
Powrót do ośrodka, obiad.

Chill out  – czas na odpoczynek, spacer po okolicy, czas do dyspozycji młodzieży i wychowawców.
Kolacja, dyskoteka, konkurs z nagrodami.

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Zwiedzanie Zoo + Afrykarium we Wrocławiu.
To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny zaprezentują m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Powrót do Warszawy ok. godz. 21.00, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.103511251295
Cena zawiera

  • 4 noclegi, pokoje 2-5-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie 3 posiłki dziennie
  • transport autokarem
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: