795Niedzica – spływ po Dunajcu -Trzy Korony – Palenica – Wąwóz Homole – Kopalnia Soli Wieliczka

Program może zostać urozmaicony o gry i zabawy, marsze terenowe z wykorzystaniem kompasu, przejazd na Słowację, wizyta parku wodnym  Tatralandia.

 

1 dzień:

Kraków – Trakt Królewski: spacer ulicami Kanoniczą i grodzką, największy średniowieczny rynek w Europie, najstarszy deptak handlowy Sukiennice, kościół Mariacki z gotyckim ołtarzem Wita Stwosza, Barbakan, Kazimierz, Wawel z zewnątrz.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Niedzica. Zwiedzanie elektrowni wodnej – trasa obejmuje: wewnętrzny balkon widokowy oraz halę maszyn a także poziom technologiczny elektrowni ( poziom pokrywy turbiny). Następnie przejście koroną zapory.

Kolejnym punktem będzie zwiedzanie zamku. Czy piękna księżniczka Brunhilda i dzielny książę Bolesław nadal mieszkają na zamku?

Przejazd do Sromowiec Wyżnych – największa atrakcja w Pieninach – Spływ tratwami Dunajcem do Szczawnicy.

Inna atrakcją może być spływ pontonami – bezpiecznie i pewnie!

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Będąc w Pieninach koniecznie musimy wejść na Trzy Korony. Wycieczka w przewodnikiem: Krościenko – Przełęcz Szopka – Trzy Korony – Góra Zamkowa (ruiny zamku pienińskiego) – Krościenko.

Ok. 17.00 Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

Bal duchów z DJ – dyskoteka – niezbędny punkt na każdej zielonej szkole.

 

4 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Wycieczka z przewodnikiem – wjazd kolejką na Palenicę. Zejście piesze do Szczawnicy (lub zjazd kolejką). Piesza wycieczka do Wąwozu Homole, jednego z najpiękniejszych wąwozów w Pieninach.

Dodatkowo możemy zaproponować grę terenową „W poszukiwaniu skarbu Janosika”  – podczas drogi napotkamy wiele zadań i wskazówek, zabytków i atrakcji przyrodniczych które umożliwią Wam dalszą podróż – wiele checkpointów, na których każdy z Was znajdzie zadanie specjalnie dla siebie – ten dzień zapadnie Wam w pamięci na długo 😉

Ok. 17.00 powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie najstarszego na świecie, istniejącego do dziś średniowiecznego kompleksu Kopalni Soli. Zachowane rzeźby, szyby górnicze, solne płaskorzeźby, podziemne jeziora i ślady dawnych robót dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach.

lub

Relaks na termach Gorący Potok (baseny na otwartej przestrzeni, nie w hali, najładniejsze na Podhalu, zjeżdżalnie, kilka basenów z wodą termalną).

Powrót do Warszawy ok. 20.00, zakończenie zielonej szkoły.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.8959751190

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 4 x nocleg, pokoje 2-6-osobowe z łazienkami
  • 3 posiłki dziennie zgodnie z programem
  • zajęcia programowe
  • opiekę pilota oraz miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: