Spotkanie z rybakiem – warsztaty bursztynicze – Gdynia – Malbork
Zapraszamy na morską przygodę klasy IV i V szkoły podstawowej! Tylko z nami przeżyjesz niesamowitą przygodę. Spotkasz się z prawdziwym rybakiem, zagłębisz się w tajniki wiedzy o bursztynie. W Gdyni staniesz oko w oko z prawdziwą piranią i dowiesz jak wykonać węzeł marynarski. Na zakończenie wycieczki wcielisz się do drużyny rycerskiej i być może spotkasz się z wielkim mistrzem zakonu. Zielona szkoła na Mierzei Wiślanej to fantastyczna oferta dla Waszej klasy!
1 dzień:
Zbiórka, wyjazd z spod szkoły.
Przyjazd do ośrodka, ok. 14.00 obiad
Spacer do portu oraz spotkanie z prawdziwym rybakiem z dziada pradziada, który opowie nam jak wygląda jego praca, poznamy różne gatunki ryb, nauczymy się szyć sieci. Będzie to dla nas wspaniałe spotkanie i żywa lekcja rzemiosła rybackiego.
Następnie czekają na Was warsztaty bursztynicze: prelekcja o bursztynie, poznanie właściwości bursztynu i jego topienia, warsztaty ze szlifowania i polerowania bursztynu.
Kolacja
Zielona szkoła na Mierzei Wiślanej nie może się odbyć bez zbierania bursztynów i to na dodatek w pod osłoną nocy! Pomogą Wam w tym lamy UV.
2 dzień:
Śniadanie + suchy prowiant, przejazd do Gdyni
Muzeum Marynarki Wojennej – udział w ciekawej lekcji – do wyboru:
Zostań okrętowym sygnalistą – Poznaj międzynarodowy kod sygnałowy (MKS). Jak posługiwać się kodem sygnałowym na okręcie? Ile jest flag sygnałowych? Co to jest Wielka Gala Banderowa? Podczas zajęć uczestnicy nauczą się układać swoje imię i inne krótkie komunikaty z flag sygnałowych oraz samodzielnie wytną flagi sygnałowe z plansz.
Mundur marynarski – Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jaka jest historia marynarskiego munduru oraz jak zmieniał się on w historii marynarki. Nauczą się rozpoznawać i nazywać jego podstawowe elementy. Będą też mogli wykonać własnoręcznie tradycyjny kołnierz marynarski, który zabiorą jako pamiątkę z wizyty w Muzeum Marynarki Wojennej.
Po co komu węzły marynarskie – Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jakich węzłów i do czego używają marynarze na co dzień. Jednocześnie dowiedzą się, co to węzeł płaski, knaga lub bandera.
Tradycje i zwyczaje marynarskie – Dowódca czy kapitan? Dlaczego mundur jest granatowy a na marynarskim kołnierzu są paski? Czym są szklanki na okręcie, i w ogóle czym się różni okręt od statku? Czy wiesz dlaczego dawniej okręty nie wychodziły w piątek? „Szklanki” – co to takiego? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi tylko u nas.
W dalszej kolejności zwiedzanie z przewodnikiem niszczyciela ORP „Błyskawica” – okręt muzeum.
Następnie Akwarium Gdyńskie – w tym niezwykłym miejscu będziesz podziwiać różne gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z wielu rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Do największych atrakcji należy także rafa koralowa. W dodatku staniesz oko w oko z rekinem, węgorzem elektrycznym i piranią. Niezapomnianą przygodą będzie z pewnością wizyta w Amazonii gdzie obejrzysz najcięższe węże świata – anakondy zielone, najgroźniejsze z piranii – piranie czerwone. Zobaczysz największe ryby słodkowodne arapaimy oraz piękne, lecz niebezpieczne płaszczki słodkowodne.
Uzupełnieniem wizyty w Oceanarium będzie lekcja edukacyjna z zakresu tematyki morskiej.
Zamiast Oceanarium możemy zaproponować Gdańsk – zwiedzanie miasta z zagadkami. Trasa zwiedzania prowadzi wzdłuż najbardziej znanych zabytków Gdańska: Złotej Bramy, Ratusza Głównomiejskiego, Fontanny Neptuna, żurawia i wielu innych.
Powrót do ośrodka, obiadokolacja.
Quiz wiedzy w formie gry terenowej „Zdobywcy nadmorskich tajemnic”
3 dzień:
Śniadanie , wyjazd z ośrodka .
Szlak Zamkowych Tajemnic – zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku
Lub
Spacerkiem po Grunwaldzie – przewodnik oprowadzi Was po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając przebieg Wielkiej Wojny 1409-1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem + strzelanie z łuku .
Obiad tego dnia na życzenie – dopłata ok. 30 zł
Powrót pod szkołę, zakończenie wycieczki.
Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis | 50+4 | 40+3 | 30+2 |
---|---|---|---|
Cena: zł/os. | 595 | 660 | 799 |
Cennik dla wyjazdów do końca 2024. Oferty na 2025 r- zapraszamy do kontaktu z biurem. Cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.
Cena zawiera
- 2 noclegi
- 2 x śniadanie, 2 x obiad/obiadokolacja, 2 x kolacja / suchy prowiant
- transport autokarem
- opieka pilota
- składki TFG+TFP
- podatek vat
Dodatkowo płatne
Bilety wstępu