Sanok – Wielka Obwodnica Bieszczadzka -Solina -Lesko – Łańcut

Program wycieczki szkolnej w Bieszczady jest jedynie propozycją. Dla każdej grupy przygotujemy indywidualną ofertę dostosowaną do wieku i zainteresowań. Jeżeli masz ochotę wyjechać do krainy o dzikiej przyrodzie – napisz do nas! Z połonin roztaczają się niesłychane widoki, a wzroku przeskakującego z jednego zielonego pasma na drugie, trzecie i następne nie rozpraszają żadne osiedla ludzkie.

 

1 dzień:

Zwiedzanie Sanoka – zamek (ekspozycja historyczno – regionalna, kolekcja ikon, galeria Zdzisława Beksińskiego), Stare miasto, skansen (zabytki drewnianego budownictwa ludowego, poszczególne sektory poświęcone trzem grupom etnicznym, zamieszkującym niegdyś Bieszczady: Bojkom, Łemkom, Dolinianom), zobaczyć tam można różne typy chat, kapliczki i cerkwie.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Autokarowa wycieczka trasą “Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej” : Sanok – Hoczew – Baligród cmentarz żołnierzy polskich i radzieckich) Cisna – Wetlina – Przełęcz Wyżna (przejście na Połoninę Wetlińską, odpoczynek w Schronisku na Połoninie, przejazd do Ustrzyk Górnych, Ustrzyk Dolnych.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Solina – dawna miejscowość Solina spoczywa na dnie zalewu, na głębokości ok. 60 m, obecna to zespół ośrodków wypoczynkowych i zapora. Żelbetowa tama jest największa w Polsce, mierzy 664 m długości i 82 m wysokości. Rejs statkiem. Przejazd do Komańczy (Klasztor sióstr Nazaretanek – miejsce internowania Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego, cerkwie grecko- katolicka i prawosławna).

Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:

Śniadanie .Lesko – miasto założone przez Kmitów w II połowie XV wieku. Stare miasto skupia się na wzgórzu, zamieszkiwanym co najmniej od 2,5 tys. lat, wznoszącym się nad Sanem. Synagoga – uznawana za najcenniejszy zabytek judaistyczny w Polsce. Cmentarz Żydowski – najstarszy w Polsce kirkut, na którym ocalało blisko 2 tys. Nagrobnych macew, wśród nich bardzo wiele bezcennych: XVI wiecznych pięknie rzeźbionych – najstarsza z 1548 r. Zamek Kmitów – wzniesiony w początkach XVIw., obecnie mieści się w nim hotel.

Obiad, zajęcia sportowe, ognisko w ramach kolacji, nocleg

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant.

Przejazd do Łańcuta – zwiedzanie Muzeum Wnętrz i Powozów  – mieści się w nim największy w Polsce zbiór karet, bryczek, powozów i sań.

Powrót w godzinach wieczornych, zakończenie zielonej szkoły.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.655725815
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2-5-osobowe z łazienkami
  • 3 posiłki dziennie (świadczenia zaczynają się obiadokolacją, kończą śniadaniem i suchym prowiantem)
  • zajęcia programowe, opiekę pilota oraz miejscowych przewodników,
  • transport autokarem
  • ubezpieczenie NNW, podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu ok. 50 zł

Wyślij zapytanie: