Zwiedzamy stolice Europy

Wycieczka do Wiednia  – jednego z najpiękniejszych miast Europy, prawdziwej skarbnicy monumentalnych dzieł sztuki. Obecna forma zabudowy miejskiej pochodzi głównie z epoki baroku, szczególnie z okresu panowania cesarzowej Marii Teresy oraz cesarza Franciszka Józefa, na którego polecenie powstał wspaniały bulwar przy Ringstrasse. Potęgę dawnego Wiednia widać w przepychu pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Natomiast w Hofburgu, który stanowił główną siedzibę zarządzających imperium Habsburgów, można przyjrzeć się, jak wyglądało życie cesarskiej rodziny.

 

1 dzień:

06.00 zbiórka, 06.30  Wyjazd z Warszawy

Przejazd do hotelu na terenie Czech. Zakwaterowanie. Wyjazd na kolację integracyjną w jednej z okolicznych winnic.  Nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie Wiednia  rozpoczniemy  od przejazdu autokarem dookoła sławnego Ringu gdzie zobaczymy: park miejski, pomnik Johana Straussa – syna, Operę z zewnątrz, Muzeum Sztuki naturalnej ( z zewnątrz ), Muzeum historii sztuki ( z zewnątrz), Parlament ( z zewnątrz) , Nowy Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli, Teatr dramatyczny ( z zewnątrz ), Kościół Wotywny ( z zewnątrz), bulwar wiedeński. Dalej idziemy pieszo przez Hofburg w kierunku Starówki, gdzie po drodze zatrzymamy się przy Kolumnie Św. Trójcy.

Ogrody Schoenbrunn, niegdyś letnia rezydencja Habsburgów.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Morawskiego Krasu, malowniczego świata podziemnych labiryntów, unikatowych zjawisk przyrody, licznych zabytków archeologii. Spośród 1000 zarejestrowanych jaskiń dostępne są dla zwiedzających: Jaskinia Katerinska i Balcarka, Punkevni (zwiedzanie), Sloupsko – sosuvske, Przepaść Macocha.

Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do kraju. Powrót w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.0
Cena zawiera

  • 3 x nocleg w hotelu 3*, pokoje 2 osobowe,
  • 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,  1  x kolacja integracyjna,
  • transport autokarem o podwyższonym standardzie,
  • ubezpieczenie KL/NNW AXA,
  • opieka  pilota,
  • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu, słuchawki, polskojęzyczny przewodnik

Wyślij zapytanie: