Afrykarium – Panorama Racławicka – Ostrów Tumski – UW – Zamek Książ

Wycieczka szkolna do Wrocławia to doskonała propozycja zarówno dla młodszych klas szkół podstawowych jak i uczniów klas starszych. Maluchy będą zachwycone poszukiwaniem krasnali, starsi zapoznają się z bogatą historią tego przepięknego miasta!

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy (pozostałe miasta na zapytanie)

 

Pierwszy dzień zwiedzania Wrocławia rozpoczniemy od kolebki miasta: Ostrów Tumski, rynek.

 • Dla młodszych – Detektywi historii Wrocławia  – wspólne odkrywanie miasta za pomocą animacji, rekwizytów czy scenek angażuje uczniów  w odkrywanie miasta. Finałem zwiedzania może być np. odegranie scenki z ważnym epizodem z historii miasta. Po drodze napotkamy mnóstwo krasnali 🙂
 • Dla starszych – zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego oraz Katedrę pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku/. Następnie przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z miastem. Wchodzimy do Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj zwiedzamy Aulę Leopoldyńską (barokowe cudo), oraz wchodzimy na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta.     W dalszej kolejności idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień wycieczki do Wrocławia rozpoczniemy od spaceru po  Ogrodzie Zoologiczym, który jest najstarszy w Polsce. W nim przede wszystkim Afrykarium-Oceanarium. To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny zaprezentują m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.  Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Po południu

 • Dla starszych:
  Zwiedzenie Hali Stulecia – obiektu wpisanego na listę UNESCO /z zewnątrz/ i jej okolic.
  Panorama Racławicka
  wjazd na najwyżej położony taras widokowy w Polsce znajdujący się w budynku – 49 piętro w Sky Tower.
 • Dla młodszych
  Hydropolis  – to jedna z nowszych atrakcji na mapie turystycznego Wrocławia. Jest to zarówno nowoczesne, jak i niepowtarzane muzeum, w którym każdy pozna sekrety wody.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

3 dzień:

Śniadanie

Na zakończenie wycieczki szkolnej do Wrocławia zwiedzanie owianego tajemnicą Zamku Książ.

 • Dla starszych:
  „Zamkowe tajemnice” . Zamek Książ skrywa wciąż niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy dotyczące przeznaczenia wojennych podziemi, czy pochówku Księżnej Daisy. Podczas zwiedzanie młodzież pozna historię zamku z  różnych okresów, zobaczy tunel na poziomie tarasów zamkowych, a także odkryje najstarszą, piastowską część Książa przebudowaną podczas II wojny światowej.
 • Dla młodszych:
  „Ksieżniczki i rycerze na zamku”. Dzieci poznają legendy związane z historią Książa, zobaczą archiwalne zdjęcia i ciekawostki z okresu średniowiecza. Następnie udadzą się na spacer po najpiękniejszych salach zamku, gdzie posłuchają opowieści o dawnym życiu jego mieszkańców, w tym ostatniej pani na zamku – księżnej Daisy.

Powrót do Warszawy.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.630690830

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w spersonalizowanej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (cena zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Grupy większe niż niż 50 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 85 miejsc.

Cena zawiera

 • 2 noclegi, pokoje z łazienkami
 • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
 • transport autokarem
 • opieka pilota i przewodnika
 • składki TFG+TFP
 • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: