Toruń- Skansen kaszubski – Szymbark – Będomin – Gdańsk – Malbork

Program wycieczki szkolnej na Kaszuby jest jedynie propozycją. Dla każdej grupy przygotujemy indywidualną ofertę dostosowaną do wieku i zainteresowań. Jeżeli masz ochotę wyjechać na Kaszuby – napisz do nas!

 

1 dzień:

Toruń – spacer z przewodnikiem po starówce toruńskiej: Dom Mikołaja Kopernika, pomnik M. Kopernika, Krzywa Wieża, rynek z ratuszem

Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.Dyskoteka

 

2 dzień:

Śniadanie.

Zwiedzanie skansenu kaszubskiego –  chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku.

Lekcja języka kaszubskiego – W czasie lekcji poznajemy podstawy języka kaszubskiego. Uczymy się alfabetu – dowiadujemy się m.in. o panujących różnicach między pisownią liter kaszubskich i polskich. Zapoznajemy się z podstawowym słownictwem kaszubskim oraz próbujemy pisać po kaszubsku ze słuchu.

Powrót do ośrodka na obiad

Skansen w Szymbarku – zobaczyć można m.in. prawdziwy „Dom Sybiraka”, zrekonstruowany łagr sowiecki, bunkier „Ptasia Wola”, „Największy Fortepian Świata”, najdłuższa deska świata czy popularny „Dom do Góry Nogami”. Wszystkie obiekty zbudowane są z drewna, zgodnie ze staropolską tradycją.

Kolacja

Zajęcia sportowe na boiskach.

 

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Westerplatte – poszukamy odpowiedzi na pytania typu; dlaczego II Wojna Światowa zaczęła się właśnie tutaj, czym właściwie było Westerplatte, jak faktycznie wyglądała obrona, dlaczego właśnie Westerplatte stało się legendą.

Gdańsk – spacer z przewodnikiem najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Gdańska. Trasa prowadzi wzdłuż Złotej Bramy, Ratusza Głównomiejskiego, Fontanny Neptuna i wielu innych.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

4 dzień:

Śniadanie

Żywe Muzeum  Ceramiki – pokaz toczenia na kole garncarskim, objaśnienie procesu wyrobu naczyń ceramicznych, omówienie procesu wypalania naczyń glinianych

Muzeum Hymnu Narodowego  – prezentowane są dwie wystawy stałe. Pierwsza zatytułowana „Józef Wybicki i jego epoka”, ukazuje życie i działalność publiczną Józefa Wybickiego oraz okoliczności powstania „Mazurka Dąbrowskiego”. Druga wystawa przedstawia rolę „Mazurka Dąbrowskiego” w podtrzymaniu świadomości narodowej Polaków w okresie zaborów i w ich walkach o odzyskanie utraconej państwowości, począwszy od XIX wieku aż po okres II wojny światowej.

Powrót do ośrodka, obiad

Samarytanka – podczas wyprawy w teren nauczycie się podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy .

18.30 kolacja

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Malbork –  zwiedzanie gotyckiego zamku, dawnej siedziby wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego.

Powrót do Warszawy  ok. godz. 20.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.111512251365
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym, pokoje 2-5-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • składki TFP+TFG
  • podatek vat

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: