Strasbourg – Parlament E.- Château du Haut-Kœnigsbourg – Colmar- Obernai

Wycieczka szkolna do Strasbourga z możliwością warsztatów w Parlamencie Europejskim. Uzupełnieniem wycieczki będzie zwiedzanie Alzacji. Inne możliwe punkty uzupełniające wycieczkę: Paryż, relaks i zabawa w Europa Park, Praga, Drezno, Luksemburg i Trewir, Monachium.

 

1 dzień

Wyjazd z Warszawy. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Przejazd ciągły przez Polskę i Niemcy.

 

2 dzień

Przyjazd do Obernai około godz. 13.00. Zwiedzanie z  pilotem miasteczka, gdzie podziwiać można charakterystyczne dla Alzacji wspaniałe domy szachulcowe. Spacer po mieście: Place du Marché, ratusz, studnia św. Odylii, neogotycki kościół św. Piotra i Pawła.

Obernai

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po malowniczej Alzacji.

Przejazd do Château du Haut-Kœnigsbourg. Średniowieczna forteca wznosząca się na szczycie. Starannie odrestaurowane wnętrza, nawiązujące do stylów gotyckiego i renesansowego przypominają o latach świetności. Z kolei mury obronne i potężne baszty dają świadectwo obronnej funkcji, którą przez wieki pełnił zamek. Jednak największą atrakcją twierdzy są z pewnością przepiękne widoki, które się z niej rozpościerają: z rysującymi się na horyzoncie Alpami i niemieckim Schwarzwaldem po jednej stronie, po przeciwnej z kolei zobaczyć można pasmo Wogezów, malownicze wioski i winnice.

Riquewihr – przepiękne, malownicze miasteczko położone pośród winnych pól..

Riquewihr

Następnie zwiedzimy Colmar, które śmiało można nazwać średniowieczną perełką. Od XVI wieku niewiele zmienił swoje oblicze, stając się dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Alzacji. Domy o konstrukcji szkieletowej zachwycają bogactwem kolorów i mistrzostwem sztuki snycerskiej, gotyckie kościoły Dominikanów i św. Marcina przyciągają surowością w stylu gotyckim, natomiast portowa dzielnica Petite Venise (pol. Mała Wenecja) urzeka wręcz bajkową scenerią.

Colmar

Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.

Strasbourg.  Stolica Europy – takie miano nadano Strasburgowi ze względu na mieszczące się tutaj instytucje: Parlament Europejski, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Radę Europy. Podczas spaceru zobaczymy zabytkową część miasta Grande île wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Leżący nad Renem Strasburg od zawsze był bramą łączącą różne żywioły, splatające się w kolorową mozaikę Alzacji. Przenikanie się tradycji francuskiej i niemieckiej, sąsiedztwo szczytów Wogezów, wiekowych winnic i nurtu Renu z jednej strony, z drugiej zaś potężna gotycka katedra Notre-Dame, pocztówkowa dzielnica Petite France i szkieletowe domy nadają miastu niepowtarzalnego klimatu.

Obiadokolacja we własnym zakresie. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Przejazd nocny.

 

5 dzień

Dalsza podróż przez Niemcy i Polskę. Powrót do Warszawy w godzinach popołudniowych

 

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.1450
Cena zawiera

  • 2 x nocleg,
  • 2 x śniadanie 2 x obiadokolacja,
  • transport autokarem,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie KL/NNW,
  • podatek vat.
  • składki TFG+TFU

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu i przewodnicy miejscowi

Wyślij zapytanie: