Wrocław – Drezno – Bastai – Konigstein – Zamek Książ

Wycieczka szkolna do Drezna połączona ze zwiedzaniem Szwajcarii Saksońskiej – piękny krajobraz, przypominający Góry Stołowe w Polsce. Dodatkowo spacer po Wrocławiu i odkrywanie tajemnic Zamku Książ.

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd z Warszawy.

Przejazd do Wrocławia. Zwiedzamy Ostrów Tumski, podziwiamy przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Tutaj przenosimy się w czasie o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymujemy się przy Muzeum Archidiecezjalnym, krzywej wieży, bramie kluskowej i podziwiamy romański kościółek św. Idziego oraz Katedrę pw. Jana Chrzciciela /gotycka z XIII i XIV wieku/. Następnie przez Wyspę Piasek docieramy do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W uroczym ogrodzie Ossolineum rozmawiamy o niezwykłych zbiorach /m.in. rękopis „Pana Tadeusza”, „Chłopów”, „Beniowskiego”/ i przywołamy pamięć znanych Polaków związanych z miastem. Wchodzimy do Uniwersytetu Wrocławskiego. Tutaj zwiedzamy Aulę Leopoldyńską (barokowe cudo), oraz wchodzimy na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta.     W dalszej kolejności idziemy do centrum Wrocławia, podziwiamy Stare Jatki /zakątek artystów wrocławskich/ i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie, perłę wrocławskich zabytków.

Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

2 dzień :

Śniadanie.

Przejazd do Drezna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zaczniemy od objazdu miasta autokarem: Szklana Manufaktura Volkswagena, piękne zielone przedmieścia, wytworne dzielnice willowe, niezwykłe krajobrazy nad Łabą, most „Niebieski cud” – sensacja techniki z przełomu wieków, Nowe Miasto, dzielnica sceniczna z przepięknymi kamienicami. Spacer po słynnej barokowej starówce Drezna: Zwinger- arcydzieło sztuki budownictwa, architektoniczny klejnot baroku; Opera Sempera – wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; kościół nadworny – największy kościół katolicki w mieście.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień :

Śniadanie.

Przejazd do Bastai ze słynnym kamiennym mostem, który jest symbolem tego rejonu. Stąd ma się imponującą panoramą na ten jedyny w swoim rodzaju krajobraz, przypominający Góry Stołowe w Polsce.

Dalszy krajoznawczy przejazd prowadzi do Twierdzy Königstein. Tutaj zwiedzanie twierdzy położonej 240 m nad Łabą. Z góry widok na piękną okolicę zapierający wprost dech. Dalszymi atrakcjami jest skarbiec, jedna z najgłębszych studni w Niemczech, baszta ze „stoliczkiem nakryj się” i wiele ciekawych budowli fortyfikacyjnych. Trudno uwierzyć w to, że tak piękne miejsce służyło głównie jako koszary i garnizon. Dowiecie się o pobytach Augusta Mocnego, o surowym więzieniu i jego słynnych więźniach i dalszych ciekawych dziejach tego wspaniałego zabytku przyrody, fortyfikacji i historii Saksonii.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Wałbrzycha. Zamek Książ skrywa wciąż niewyjaśnione historie, m.in. takie, jak hipotezy dotyczące przeznaczenia wojennych podziemi, czy pochówku Księżnej Daisy. Podczas zwiedzanie poznacie historię zamku z  różnych okresów, zobaczycie tunel na poziomie tarasów zamkowych, a także odkryjecie najstarszą, piastowską część Książa przebudowaną podczas II wojny światowej.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.10991255
Cena zawiera

  • 3 noclegi, pokoje 3,-5-osobowe,
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  • transport autokarem,
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie KL/NNW AXA,
  • podatek vat.
  • składki TFG+TFU

Dodatkowo płatne

  • Bilety wstępu i przewodnicy miejscowi.

Wyślij zapytanie: