Sandomierskie winnice – Zamojskie bastiony – Roztoczańskie pejzaże – Lubelski browar

Zapraszamy Państwa na wycieczkę obfitującą w piękne krajobrazy, okraszoną odrobiną sandomierskiego wina i lubelskiego piwa…

 

1 dzień:

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczniemy od zwiedzania Sandomierza z przewodnikiem. Na trasie spaceru obejrzymy rynek i zabytkowe kamieniczki. Następnie przejdziemy Podziemną Trasą Turystyczną  (sandomierskie lochy z XV, XVI w.), gdzie wysłuchamy opowieści o słynnej Halinie Krępiance, która uratowała Sandomierz przed najazdem Tatarów.  Oprócz tego Collegium Gostomianum, Dom Długosza, wejście na Bramę Opatowską z pięknym widokiem na okolicę. Gdy starczy sił przejdziemy przez Wąwóz Królowej Jadwigi.

Nie lada atrakcją będzie  zwiedzanie winnicy, winiarni, degustacja win i degustacja Serów Sandomierskich.

Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Drugiego dnia wycieczki wyruszymy na Roztocze. 

Pierwszym punktem będzie Rezerwat leśny „Nad Tanwią” w Suścu – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu. Największą atrakcją są 24 progi skalne na rzece Tanwi, zwane potocznie „szumami” lub „szypotami”. Przez rezerwat poprowadzono ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, którą będziemy podążać razem z przewodnikiem.

Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Zwierzyńca. Od XVI wieku była to letnia rezydencja ordynacji Zamojskich. Mieli tutaj swój pałac i park, ogrodzony zwierzyniec. Zwiedzimy kościół na wysepce pod wezwaniem św. Jana Nepomucena z barokową fasadą, dodatkowo obejrzymy klasycystyczne budynki byłego Zarządu Ordynacji Zamojskiej.

Następnie przejedziemy do  Zamościa. Idealne miasto renesansowe zostało założone przez hetmana Jana Zamoyskiego na mocy aktu lokacyjnego z dnia 12 czerwca 1580  roku. Na Rynku Wielkim poznamy historię pierwszych osadników, którzy zasiedlali Zamość, wznosili kamienice, rozwijali handel i rzemiosło. Wejdziemy do zamojskiej katedry,  posłuchamy o trzecim w Rzeczpospolitej Uniwersytecie, czyli Akademii Zamojskiej.

Dla chętnych trasa turystyczna w Bastionie VII.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień:

Śniadanie.

Ostatniego dnia wycieczki pojedziemy do Lublina. Z przewodnikiem obejrzymy Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę Ojców Dominikanów. W dalszej kolejności Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski.

Na dobry koniec wycieczki zaproponujemy zwiedzanie Podziemi Browaru Perła – zwiedzanie z degustacją piwa.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Ceny
Ilość osób45-49
Cena: zł/os.650
Cena zawiera

  • 2 x nocleg
  • 2 x śniadanie, obiadokolacja
  • transport autokarem
  • opieka pilota i przewodników
  • Składka TFU+TFG

Dodatkowo płatne

koszty realizacji programu – bilety wstępu

Wyślij zapytanie: