Sandomierz – Krzyżtopór -Święty Krzyż – Dymarki- Chęciny

1 dzień:

Gra miejska w Sandomierzu – Inspektor Orest na tropie – przewodnik najpierw opowiada o danym miejscu np. Rynku i skupionych wokół niego zabytkach. – W tym czasie dzieci muszą odgadnąć, o jakie wskazane na mapce miejsce, chodzi i wpisać odpowiedni symbol w diagram. Rozwiązania poszczególnych zagadek układają się w nazwę pomieszczeń w Podziemnej Trasie Turystycznej, której zwiedzanie jest ostatnim punktem gry. Na zakończenie wszyscy otrzymują drobne upominki związane z Sandomierzem oraz mogą samodzielnie wybić okolicznościową monetę.

Krzyżtopór – co ma wspólnego zamek i cztery pory roku? W przypadku zamku Krzyżtopór w Ujeździe okazuje się że bardzo wiele. Spacer z przewodnikiem pozwoli na zapoznanie się z historią zamku i odszyfrowanie cyfr 4,12,24,365.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka.

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień wycieczki w Górach Świętokrzyskich poświęcimy na zwiedzanie najważniejszego miejsca w tym regionie.
Św. Krzyż – wdrapiemy się na wzniesienie, które w czasach pogańskich uznawane było za miejsce zlotu czarownic (taki polski Hogwart), zwiedzimy klasztor i Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego (pokaz audiowizualny – niezwykły spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele). Obejrzymy gołoborza, które według świętokrzyskich legend wysypały się z worka czarownicy.

Warsztaty edukacyjne – uczestnicy mogą m.in. wypróbować swoje siły obsługując miech dymarski, krusząc rudę drewnianym młotkiem lub wykonując lessowe cegły do budowy pieców . Stanowisko łucznicze, obozy wojowników barbarzyńskich i obóz legionistów umożliwiają próby strzelania z łuku, rzutów pilum oraz sprawdzenia skuteczności innych elementów uzbrojenia z okresu rzymskiego. Można również skosztować pradziejowej strawy czy ulepić własnoręcznie gliniane naczynie.

Zwiedzanie Parku Miniatur Sabat Krajno. To idealne miejsce do nauki historii i geografii.(Bazylika w Watykanie, Colosseum, Piramida Cheopsa, Wodospad Niagara, Wulkan Etna, Statua Wolności i wiele innych). Podróż dookoła świata w 60 minut – czy to możliwe? 🙂

Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Quiz ze słodkimi nagrodami

3 dzień:

Śniadanie.

Skarby Królowej Bony – wejście na szczyt i zwiedzanie odrestaurowanych ruin zamku w Chęcinach, z wieży zamkowej rozpościera się piękny widok na całą okolicę.

Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – wielki świat nauki w naszym zasięgu!
Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Jednocześnie wskazuje czynniki, które najczęściej ją zakłócają i powodują osłabienie ciała. Patronem wystawy jest Leonardo da Vinci – twórca najpopularniejszego rysunku na świecie.

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Inne propozycje programowe

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie
Krzemionki Opatowskie – zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego.
Skansen – Muzeum Wsi Kieleckiej – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w wybranej lekcji muzealnej
Zwiedzanie pięknej Jaskini Raj oraz Centrum Neandertalczyka.
Muzeum minerałów – Lekcja geologiczna oraz pokaz szlifowania szlachetnych kamieni.
Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, u stóp Świętego Krzyża, udział w średniowiecznych warsztatach
Muzeum H.Sienkiewicza w Oblęgorku
Muzeum Lat szkolnych Żeromskiego w Kielcach
Gra miejska w Kielcach
Kurozwęki – pałac + labirynt w kukurydzy (sezonowo) + bizon safari

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.405445495
Cena zawiera

  • 2 x nocleg w pokojach 3-6 –os. z łazienkami
  • wyżywienie: 2 x śniadanie + kanapki, bułka, 2 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW
  • opieka pilota oraz miejscowych przewodników
  • gra miejska w Sandomierzu
  • transport autokarem, podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: