Park Miniatur – skansen – gołoborza – warsztaty średniowieczne – Bałtowski Park Jurajski

Zapraszamy serdecznie Waszą klasę na wycieczkę szkolną w Góry Świętokrzyskie, na której nie zabraknie wyśmienitych atrakcji. Słynące z legend okolice Św. Krzyża rozbudzą  Waszą wyobraźnię  a dodatkowo będzie doskonała okazja by poznać największe atrakcje tego regionu! Gotowi na wycieczkę? Wyruszamy!

 

1 dzień:

Na początek zwiedzanie Parku Miniatur Sabat Krajno . To idealne miejsce do nauki historii i geografii. Podczas spaceru obejrzymy m.in. Bazylikę w Watykanie, Colosseum, Piramidę  Cheopsa, Wodospad Niagara, Wulkan Etna, Statuę  Wolności i wiele innych.

Skansen Wsi Kieleckiej –  spacer z przewodnikiem oraz „Lekcja w dawnej szkole”. Dzieci mogą poczuć się jak uczniowie sprzed ok 150 lat. Lekcja odbywa się w zabytkowej szkole znajdującej się w Skansenie.  Dodatkowo dzieci zasiądą w ławkach  i nauczą się liczyć na liczydłach oraz będą wzywani do odpowiedzi. Finalnie po zakończonej lekcji nastąpi przerwa na zabawę.

Na zakończenie dnia wejście na szczyt odrestaurowanych ruin zamku w Chęcinach . Z wieży zamkowej rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Dowiemy się kim była Królowa Bona i dlaczego musiała uciekać z zamku.  Czy złoto, które chciała wywieźć nadal jest w okolicznej rzece? Tak, to na pewno złoto połyskuje na falach rzeki!

Ok. 18.00 zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny za zajęcia na świeżym powietrzu

lub na życzenie

Spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami, które przylecą na prawdziwych miotłach! Opowiedzą o dawnych obyczajach a także poznamy świętokrzyskie legendy. Klimat magii i czarów ogarnie każdego z Was! Przy okazji mnóstwo zabaw i konkursów.

 

2 dzień:

Śniadanie.

Drugi dzień wycieczki w Górach Świętokrzyskich poświęcimy na zwiedzanie najważniejszego miejsca w tym regionie.
Św. Krzyż  – wdrapiemy się na wzniesienie, które w czasach pogańskich uznawane było za miejsce zlotu czarownic (taki polski Hogwart). Najpierw zwiedzimy klasztor i   Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego (pokaz audiowizualny – niezwykły spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody).   W następnej kolejności obejrzymy gołoborza, które według świętokrzyskich legend wysypały się z worka czarownicy.

Warsztaty edukacyjne – dzieci mogą m.in. wypróbować swoje siły obsługując miech dymarski, krusząc rudę drewnianym młotkiem lub wykonując lessowe cegły do budowy pieców .  Dodatkowo będzie okazja próby strzelania z łuku, czy skosztowania pradziejowej strawy. A może lepiej ulepić własnoręcznie gliniane naczynie?

lub

Dla dziewczynek –  Warsztaty zielarskie i średniowiecznych kulinariów. Nauczysz się rozpoznawania ziół, poznasz ich  lecznicze i magiczne właściwości. Średniowieczne kucharki przygotują razem z Wami smakowite podpłomyki, które wypieczecie na gorącym palenisku i zjecie ze smakiem z dodatkiem aromatycznych ziół, słodkich miodów i powideł.
Dla chłopców – Warsztaty rymarsko-szewskie, bartnicze i kowalskie. Nauczycie się wykonywania sakiewek i butów z epoki. Dodatkowo rzemieślnicy nauczą Was rozpoznawać rodzajów skór, przymierzysz też średniowieczne rękawice, buty, pasy i sakiewki. Bartnicy opowiedzą o podbieraniu miodu pszczołom w leśnych barciach. Kowale nauczą Was budowy z gliny pieca do przetapiania żelaza oraz podniecania ognia miechem kowalskim.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja. Quiz ze słodkimi nagrodami

 

3 dzień:

Śniadanie.

Bałtowski Park Jurajski Przejście ścieżką edukacyjną z przewodnikiem – Muzeum Jurajskie – Prehistoryczne oceanarium 3D. Największą atrakcję będzie zapewne przejażdżka amerykańskim schoolbusem do Zwierzyńca Bałtowskiego i oglądanie zwierząt naprawdę z bliska. Zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

lub

Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – wielki świat nauki w naszym zasięgu!
Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi.

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Inne propozycje programowe

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie
Krzemionki Opatowskie – zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego.
Skansen – Muzeum Wsi Kieleckiej – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w wybranej lekcji muzealnej
Zwiedzanie pięknej Jaskini Raj oraz Centrum Neandertalczyka.
Muzeum minerałów – Lekcja geologiczna oraz pokaz szlifowania szlachetnych kamieni.
Muzeum H.Sienkiewicza w Oblęgorku
Muzeum Lat szkolnych Żeromskiego w Kielcach
Gra miejska w Kielcach / Sandomierzu
Kurozwęki – pałac + labirynt w kukurydzy (sezonowo) + bizon safari
Muzeum Bajki w Pacanowie

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis50+440+330+2
Cena: zł/os.565635785

Kalkulacja wstępna - cenę potwierdzamy każdorazowo w indywidualnej ofercie po ustaleniu terminu wyjazdu (zależna od terminu wyjazdu, miejsca zakwaterowania i rodzaju świadczeń).
Cena wycieczki dla grup liczących więcej niż 45 osób – kalkulacja indywidualna - dysponujemy autokarami do 71 miejsc.

Cena zawiera

  • 2 x nocleg w pokojach 3-6 –os. z łazienkami
  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
  • ubezpieczenie NNW
  • opieka pilota oraz miejscowych przewodników
  • transport autokarem, podatek vat.
  • składki TFU+TFG

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: