Oblęgorek – Jaskinia Raj – Chęciny  Św. Krzyż  – Park Miniatur – Kielce

Wycieczka szkolna Gry Świętokrzyskie jest propozycją dla starszych klas SP oraz klas liceum.

 

1 dzień:

Zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Jaskinia Raj. Najpiękniejsza jaskinia krasowa znana ze swej charakterystycznej szaty naciekowej.

Wejście na szczyt i zwiedzanie odrestaurowanych ruin zamku w Chęcinach.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, dyskoteka.

 

2 dzień:

Śniadanie .

Święta Katarzyna – klasztor sióstr Benedyktynek. Po minięciu bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego dotrzemy do źródełka Św. Franciszka.

Na życzenie przejście dłuższym szlakiem z wejściem na Łysicę.

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie nie może odbyć się bez wizyty  w najbardziej charakterystycznym miejscu regionu!  Miejscu, które jest widoczne z kilkudziesięciu kilometrów a to za sprawą masztu ustawionego na szczycie góry. Mowa oczywiście o Świętym Krzyżu.

Zwiedzimy klasztor i Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego (pokaz audiowizualny – niezwykły spektakl światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu o multimedialne urządzenia, dioramy, zdjęcia, modele). Obejrzymy gołoborza, które wysypały się z worka czarownicy 😉

Kolejnym punktem będzie Parku Miniatur. To idealne miejsce do nauki historii i geografii.(Bazylika w Watykanie, Colosseum, Piramida Cheopsa, Wodospad Niagara, Wulkan Etna, Statua Wolności i wiele innych).

Powrót do ośrodka, obiadokolacja.

 

3 dzień:

Śniadanie .

Kielce – spacer z przewodnikiem  po Kadzielni. To dawny kamieniołom, a dziś rezerwat geologiczny i rekreacyjna strefa miasta słynąca z Amfiteatru Kadzielnia i wapiennych skał, w których odciśnięte jest życie sprzed milionów lat.

Następnie spacer po Parku Miejskim im. S. Staszica, a także  „Alei Sław” ozdobionej popiersiami znanych osobistości ze świata kultury i sztuki XX wieku.

Na koniec przewodnik zabiera grupę na  Wzgórze Zamkowe. To właśnie tam powstały najcenniejsze zabytki Kielc. Należy do nich XVII-wieczny Pałac Biskupów Krakowskich oraz Bazylika katedralna Wniebowzięcia NPM.

Na życzenie Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – multimedialna wystawa historyczna, dawne więzienie kieleckie – karcery, cele lub zwiedzanie wnętrz / lekcja muzealna w  Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. 

Powrót do Warszawy, zakończenie wycieczki.

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.555599705
Cena zawiera

  • 2 x nocleg w pokojach 3-6-os. z łazienkami
  • wyżywienie
  • opieka pilota i miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • składki TFG+TFP
  • podatek vat.

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: