Sandomierz – Szumy  na Tanwi – Roztoczański PN – dzień integracji i sportu – Lubelska gra miejska

Roztocze – piękne, dzikie, nie przez wszystkich jeszcze odkryte. To też wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą.

Wybierzcie się z nami na zieloną szkołę w ten przepiękny region Polski – Roztocze.

 

1 dzień:

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: rynek i zabytkowe kamieniczki, Podziemna Trasa Turystyczna  (sandomierskie lochy z XV, XVI w.

Historia na wesoło  – zwiedzanie i opowieści w Zbrojowni prowadzone przez członka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Sprawdzimy kto mógłby zostać prawdziwym rycerzem! Pokaz w którym główną rolę grają sami uczestnicy. Po pokazie możliwość przymierzania strojów  dworskich i zbroi rycerskich.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, kolacja.

 

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Rezerwat leśny „Nad Tanwią” w Suścu – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu – atrakcją są 24 progi skalne na rzece Tanwi, zwane potocznie „szumami” lub „szypotami”. Przez rezerwat poprowadzono ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną.
Rezerwat Czartowe Pola – swą nazwę zawdzięcza owianej legendami polanie po której „jeno czarci hasali”.
Interaktywna wystawa przyrodnicza, wiedza  o Roztoczu zaprezentowana w bardzo ciekawy  i przystępny dla dzieci sposób.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg

 

3 dzień:

Śniadanie

Wycieczka do Janowa Lubelskiego –  spacer z leśnikiem w poszukiwaniu miejsc żerowania bobra.

Zoom Natury – Laboratoria Wiedzy, w których można odnaleźć i poznać świat przyrody oraz zdobyć wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Dla chętnych off-road – przejażdżka samochodami terenowymi po lasach janowskich lub zmagania na wysokości w parku linowym.

Obiad

Quiz wiedzy o Roztoczu  w formie gry – „Zdobywcy roztoczańskich tajemnic”.

Kolacja

 

4 dzień:

Śniadanie.

Survivalowa mini przygoda – zajęcia terenowe. Uczestnicy pozyskają cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat przetrwania w warunkach leśnych. Każdy uczestnik wykazuje się dużym zaangażowaniem czynnie biorąc udział we wszystkich proponowanych atrakcjach.
Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:  rośliny jadalne i trujące,  zdobywanie pożywienia, uzdatnianie wody. Z zajęć praktycznych młodzi adepci survivalu spróbują swych sił  np. w budowaniu szałasu  czy rozpaleniu ognia za pomocą krzesiwa.

Obiad.

Zagadka Kryminalna – wcielisz się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły poszukiwawcze będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej ze śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym i umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek w ramach kolacji, konkurs z nagrodami, nocleg.

 

5 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Lubelska Gra miejska – uczestnicy gry, podzieleni na grupy  przemierzają miasto, kierując się informacjami zawartymi w otrzymanych materiałach i rozwiązując kolejne zadania.  Podgrupy poruszają się z wychowawcami.

Powrót do Warszawy ok. godz. 19.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.102510991250
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w pokojach 2-5 –osobowych z łazienkami
  • wyżywienie 3 x dziennie zgodnie z programem
  • opiekę pilota oraz miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • składki TFG+TFP
  • zajęcia sportowe pod opieką instruktorów

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu.

Wyślij zapytanie: