Lublin – Szumy  w Suścu – Roztoczański PN – dzień integracji i sportu – Zamość

Roztocze – piękne, dzikie, nie przez wszystkich jeszcze odkryte. To też wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą.

Wybierzcie się z nami na zieloną szkołę w ten przepiękny region Polski – Roztocze.

1 dzień:

Lublin Stare Miasto– zwiedzanie z przewodnikiem – trasa ta pozwala poznać historię miasta, jego zabytki oraz zanurzyć się w jego uroczą atmosferę. Podczas zwiedzania zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, spacer deptakiem na Plac Litewski.

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant

Rezerwat leśny “Nad Tanwią” w Suścu – jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu – atrakcją są 24 progi skalne na rzece Tanwi, zwane potocznie “szumami” lub “szypotami”. Przez rezerwat poprowadzono ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną.
Rezerwat Czartowe Pola – swą nazwę zawdzięcza owianej legendami polanie po której “jeno czarci hasali”. Czartowe pole jest rezerwatem krajobrazowo-leśnym. W poprzek koryta rzeki występują progi skalne z piaskowca. Podczas spaceru po oznakowanej ścieżce (ok. 2 km) napotkamy ruiny dawnej hamerni (dawnej kuźni) ordynacji zamojskiej, a także groby partyzantów.
Józefów oraz kamieniołom “Babia Dolina”. Najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu Środkowym. Kamień jest eksploatowany od 1644 r, na ten rok datowane jest pierwsze wydobycie z “góry niepryszki”. Służył m.in. artystom jako materiał na liczne pomniki znajdujące się do dzisiaj w Józefowie. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant
Roztoczański Park Narodowy: ZWIERZYNIEC – barokowy kościółek na wyspie, budynek d. zarządu ordynacji Zamojskich, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN, spacer do rezerwatu Góra Bukowa, rezerwat tarpanów; SZCZEBRZESZYN – pomnik chrząszcza, rynek z XVII-wiecznymi kamieniczkami, cerkiew pounicka, dawna bożnica – obecnie Dom Kultury; KRASNOBRÓD – podklasztor z barokowym kościołem ufundowanym przez Marię Kazimierę – żonę króla Jana III Sobieskiego, piękne rzeźby z drewna, kapliczka na wodzie. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka, nocleg

4 dzień:

Śniadanie.

Survival / Mini szkoła przetrwania – są to zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych np.: budowa szałasów, metody rozpalania ognia bez użycia zapałek, nauka podstawowych węzłów, uzdatnianie wody lub zamiana na marsz survivalowy – marsz połączony z elementami sztuki przetrwania

Obiad.

Zagadka Kryminalna – jest to gra, która pozwala uczestnikom na wcielenie się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły poszukiwawcze będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej ze śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym, umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę.

Ognisko z pieczeniem kiełbasek w ramach kolacji, konkurs z nagrodami, nocleg.

5 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – 2 godz. Zamość, miasto Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, polska renesansowa perła architektury, uhonorowany tytułem jednego z 7 cudów Polski w plebiscycie “Rzeczpospolitej”.

Posiłek we własnym zakresie ( na życzenie rezerwujemy obiad dla grupy – cena ok. 25 zł).

Powrót do Warszawy ok. godz. 21.00

 

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.655725810
Cena zawiera

  • 4 x nocleg w pokojach 2-5 –osobowych z łazienkami
  • wyżywienie 3 x dziennie zgodnie z programem
  • opiekę pilota oraz miejscowych przewodników
  • transport autokarem
  • ubezpieczenie NNW
  • zajęcia sportowe pod opieką instruktorów

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – 10-20 zł

Wyślij zapytanie: