Kazimierz Dolny – przejażdżka meleksami – Muzeum minerałów  – pakiet zajęć active – rejs statkiem – Zamek w Janowcu

Zabieramy Waszą klasę na trzydniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Nie zabraknie na niej porządnej dawki wiedzy o najbliższej okolicy. To wszystko ubierzemy w fantastyczny pakiet zajęć sportowych z animatorami!

 

1 dzień:

Zbiórka, wyjazd spod szkoły.

Kazimierz Dolny – niezwykle urocze, otoczone lessowymi wzgórzami, nadwiślańskie miasteczko, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie lubelskim.
Spacer z przewodnikiem – rynek z renesansowymi kamienicami, kościół farny, Góra Trzech Krzyży – punkt widokowy na miasteczko i dolinę Wisły, ruiny zamku z zewnątrz, bulwar nadwiślański.

Obiad

Fantastyczna atrakcja –przejażdżka meleksami trasą do Wąwozu Korzeniowego – z głośników dzieci wysłuchają legendy kazimierskie oraz pojadą pod spichlerz, dowiedzą się w jaki sposób transportowano towary Wisłą.  Będzie muzyka, śpiew, zabawa i spacer do najpiękniejszego z kazimierskich wąwozów!

Warsztaty w Muzeum Minerałów. Uczniowie uczestniczą w  prelekcji zdobywając wiedzę o budowie Ziemi oraz skarbach natury jakie kryje okolica  + planetarium.

Zakwaterowanie, kolacja / obiadokolacja

Zabawy na boisku, placu zabaw.

Wycieczka szkolna Kazimierz, dzieci w Wąwozie Korzeniowym Wycieczka szkolna Kazimierz Dolny, widok na zakole Wisły

2 dzień:

Śniadanie

Wybór pakietu 1 lub 2

 PAKIET 1: Pojedynki „Sumo” w dmuchanych kulach – Mega Dart – Konstruktorzy

-Pojedynki „Sumo” w dmuchanych kulach – walki, przepychanki, zderzenia, ewolucje – wszystko po to aby przepchnąć przeciwnika poza teren gry. Wszystko jest pozornie proste do momentu kiedy uczestnicy znajdą się w kulach bumperball, które umożliwiają przemieszczanie się na własnych nogach! W pełni bezpieczna zabawa, która dostarcza wielu emocji i śmiechu!

-Mega Dart – tym razem uczestnicy będą mieli za zadanie rzucanie do gigantycznej 3 metrowej tarczy do celu z dużej odległości. Jest to zabawa, która wymaga od uczestnika dobrej celności i dokładności.

– Konstruktorzy – Na czas trwania projektu uczniowie zamieniają się w firmę produkcyjną podzieloną na kilka działów. Ich zadaniem jest jak najszybsze odwzorowanie modelu zbudowanego z klocków. O sukcesie zadecyduje efektywna komunikacja, świadomość wspólnego celu, dobra współpraca i organizacja procesu produkcyjnego.

 PAKIET 2: Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej  + Bungee Run + Refleksomierz ver2

Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej  (przygodowy challange 7 sekund dostosowany do wieku uczestników). Pytania dotyczą miejsc odwiedzanych na wielkiej planszy np. las, jezioro, łąka, góry, zwierzęta…o zwycięstwie zdecyduje szybkość i precyzja odpowiedzi a także współpraca drużynowa plus odrobina szczęścia podczas rzutu wielką kością.

Bungee Run – zabawa polega na konkurencji między dwoma uczestnikami na dwóch odrębnych dmuchanych torach. Uczestnicy przypięci do gum muszą pokonać jak największy dystans.

Refleksomierz ver2 – inteligentne elektroniczne urządzenie do pomiaru refleksu. Kto zdobędzie najlepszy czas?

Obiad

Gra strategiczna Zagadka Kryminalna. Jest to gra, która pozwala uczestnikom na wcielenie się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną   zagadkę kryminalną. Uczestnicy podzieleni na zespoły poszukiwawcze będą musieli odnaleźć w terenie ukryte szczątki 25 informacji związanej ze śmiercią wilka. Aby zdobyć niektóre elementy historii będą musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom fizycznym, umysłowym. Kryminalna zagadka jest to gra o skomplikowanej fabule, która wciąga uczestników w dobrą, bezpieczną zabawę.

Kolacja

Quiz wiedzy – Zdobywcy

Dzieci, mapa, poszukiwacze, wycieczka szkolna BUXIDA Kula zorba

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant, wyjazd z pensjonatu

Rejs statkiem z Kazimierza do Janowca. Przejście pieszo ok. 4km do zamku (lub ciuchcią 😊)

Janowiec zwiedzanie zamku byłej siedziby magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich.

Gołąb – Muzeum Nietypowych Rowerów – „spektakl”, w którym gospodarz opowiada o rowerach, demonstruje na nich jazdę i pozwala jeździć innym. Jest więc bicykl, jest rower do „przewożenia baniek mleka lub kobiet”, jest rower z kierownica z tyłu i rower, którym sterować można albo za pomocą tradycyjnej kierownicy, albo za pomocą skrętów biodrami. Ciekawe komu uda się ta trudna sztuka opanowania przedziwnych rowerów?

Lub

Muzeum Sił Powietrznych  z wejściem do samolotu JAK-40

Powrót  do Warszawy ok.  17.00

BUXIDA, Wycieczki szkolne, Muzeum Rowerów

Ceny
Ilość osób płatnych + opiekunowie gratis45+435+325+2
Cena: zł/os.635695830
Cena zawiera

  • 2 noclegi w pokojach z łazienkami
  • wyżywienie
  • zajęcia prowadzone przez animatorów
  • transport autokarem
  • opieka pilota i przewodnika
  • podatek VAT
  • składki TFG+TFU

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu

Wyślij zapytanie: